Desygnowana na premier Litwy Inga Ruginienė przekazała, że w poniedziałkowej rozmowie z prezydentem Karolem Nawrockim zapewniła go, że jej rząd zacieśni współpracę z Polską. Informację dotyczącą podsumowania spotkania przekazała we wpisie w mediach społecznościowych. W poniedziałek Karol Nawrocki przebywał z roboczą wizytą w Wilnie, gdzie spotkał się z m.in. z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą, Ingą Ruginiene i przewodniczącym litewskiego Sejmu Sauliusem Skvernelisem oraz przedstawicielami Polaków mieszkających na Litwie. W składzie tworzonego nowego rządu Litwy znajdzie się m.in. poseł Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin Rita Tamašunienė, która obejmie tekę ministra sprawiedliwości Litwy. Polski prezydent w poniedziałek spotkał się z przedstawicielami społeczności polskiej m.in. z europosłem i lider AWPL-ZChR Waldemarem Tomaszewskim, wspomnianą poseł na Sejm Republiki Litewskiej Ritą Tamašunienė, posłami na Sejm Republiki Litewskiej Jarosławem Narkiewiczem oraz Czesławem Olszewskim czy samorządowcami AWPL-ZCHR, m.in. Waldemarem Urbanem, szefem reprezentacji Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin w radzie rejonu wileńskiego czy merem rejonu solecznickiego Zdzisławem Palewiczem.
Czytaj więcej...