SKANDAL! Ksiądz Adam Boniecki poręczył za „Margot”. Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski apeluje o reakcję władz kościelnych na kolejny wybryk kontrowersyjnego zakonnika

Zastępca Naczelnego1

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

Nie milkną echa głośnej sprawy, w której zatrzymano mężczyznę Michała Sz. – podającego się za kobietę, ps. „Margot”. Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita” informuje w oświadczeniu przesłanym Onetowi o dwunastu osobach poręczających, co ma być „dodatkowym argumentem za przywróceniem wolności”. Mowa m.in o księdzu Adamie Bonieckim. „Margot” został tymczasowo aresztowany nie za swoje radykalne poglądy, a za demolowanie legalnie jeżdżącej furgonetki fundacji pro-life i napaść na jej działacza. Miesiąc później Michał Sz. brał udział w profanacjach warszawskich pomników.

To jest skandal, aby ksiądz Boniecki ręczył za stosującego bandyckie metody skandalistę, uczestniczącego również w profanacji figury Jezusa, która stoi pod kościołem św. Krzyża w Warszawie. W 2011 roku Konsulta Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich podkreśliła, że osoby konsekrowane w życiu i działalności publicznej „kierują się zasadami Ewangelii i prawem Kościoła”. Jednak – naszym zdaniem – w przypadku manifestacji księdza Bonieckiego w obronie „Margot” musi nastąpić reakcja wladz kościelnych i o taką pilną reakcję apelujemy. Warto tu dodać, że niedawno były redaktor Tygodnika Powszechnego uznawał za „artystę” Adama Darskiego, ps. „Nergal”, który publicznie darł Pismo Święte oraz deptał wizerunek Matki Boskiej. Czas powiedzieć „non possumus” dla wybryków ksiądza Bonieckiego”

– mówi NGO prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Michał Sz. – określajacy się jako „Margot” – został na mocy decyzji sądu pierwszej instacji aresztowany na dwa miesięce.

Przemoc wobec człowieka za poglądy. Jak wyglądał atak „Margot”

Na podstawie zebranego materiału dowodowego można stwierdzić, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo tego, że podejrzany dopuścił się popełnienia zarzucanego mu czynu”

– tłumaczy w rozmowie z Onetem prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

„Nadto sąd doszedł do przekonania, że w realiach przedmiotowej sprawy uzasadniona jest obawa ucieczki bądź ukrywania się podejrzanego, który nie posiada w kraju stałego miejsca pobytu, jak też obawa podjęcia przez podejrzanego bezprawnych działań wpływających na przebieg postępowania, gdyż z materiału dowodowego wynika, że podejrzany działał wspólnie i w porozumieniu z innymi dotychczas nieustalonymi osobami”

– dodaje.

 

Piotr Galicki

 

  1. Dynak Mirosław
    | ID: a974d87d | #1

    Rzeczywiście skandal…świadczenie za bandytyzmem doprowadza do wprowadzania anarchii…a na to zgody w XXI wieku nie ma…a że robi to zakonnik to tym bardziej wskazuje na działanie Barabasza…

Komentarze są zamknięte