Szybki rozwój polskich chadeków. Poznańskie Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin ma nowego przewodniczącego

Zastępca Naczelnego

Przemysław Sytek, przewodniczący ZChR w Poznaniu/TV7

Środowisko polskich chadeków, Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, szybko rozwija swoje szeregi w całym kraju. – Dla naszego środowiska dużą stratą było niedawne odejście śp. mec. Stefana Hambury, który stał na czele naszych katowickich struktur. Wychodzimy jednak z pozytywnymi projektami, np. upamiętnieniem w Lublinie znanego i nieżyjacego aktora Mieczysława Czechowicza. Prezes Zjednoczenia dr Bogusław Rogalski apelował o wsparcie dla najemców mieszkań w czasie epidemii, a nasz pelnomocnik na Podkarpaciu Ryszard Skotniczny skutecznie podniósł publicznie ideę tzw. „bonu turystycznego”. Nasz aktywność jest dostrzegana. Dla przykładu szybko rozwijamy struktury – nowym przewodniczącym okręgu poznańskiego ZChR został własnie poseł na Sejm RP I kadencji i były przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patrotyczny, Przemysław Sytek – mówi NGO rzecznik prasowy ZChR, Paweł Czyż.

Kim jest Przemysław Sytek?

Nowy lider poznańskich chadeków urodził się w 1959 roku. Ukończył Politechnikę Poznańską, Wydział Maszyn Roboczych i Pojazdów, specjalność systemy i urządzenia energetyczne oraz zarządzanie na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wydział Finansów i Bankowości (studia podyplomowe). Posiada drugi stopień certyfikatu MBA The Nottingham Trent University. Od 1981 roku czlonek Niezależnego Zrzeszenia Studentów – w czasie strajków studenckich uczestniczył przez cały okres w akcjach plakatowych w Poznaniu oraz przygotowywaniu doń materiałów we współpracy NSZZ „Solidarność”. Od 1990 roku działał w Konfederacji Polski Niepodległej, funkcje: od Szefa Rejonu przez Szefa Okręgu Poznań po Szefa Obszaru VI dla Wielkopolski, Lubuskiego oraz Obszaru XIII dla Zachodniopomorskiego, członek Rady Politycznej KPN, Przewodniczący Zespołu Doradców Ekonomicznych Klubu Parlamentarnego KPN w Sejmie RP I kadencji, Członek Komisji Stałej KPN – Obóz Patriotyczny, Przewodniczący Rady Politycznej KPN – Obóz Patriotyczny, Przewodniczący KPN – Obóz Patriotyczny (2001 -2005). Wyróżniony w 1995r. Srebrną Odznaką Za Zasługi dla KPN.

Przemysław Sytek był w latach 1991-92 posłem I kadencji Sejmu RP z okręgu kaliskiego. Członek Komisji Gospodarki, Budżetu i Finansów, Wiceprzewodniczący Komisji Systemu Gospodarczego. Członek stałej Specjalnej Podkomisji Bieżącej Kontroli Budżetu oraz podkomisji: przemysłu obronnego, górnictwa i energetyki, ds. nieuczciwej konkurencji, ustawy o NFI i kilku doraźnych powołanych dla szczegółowych rozwiązań gospodarczych. W 1994 roku założył Stowarzyszenia „Nasz Poznań”. Zasiadał w Radzie Regionalnej Akcji Wyborczej Solidarność jako przedstawiciel KPN – Obóz Patriotyczny. Członek Rady Programowej TVP – Oddział w Poznaniu – w tym 3 lata  jej wiceprzewodniczący (1993-1999).

Obserwuję z radością szybki rozwoj naszych struktur. Myśl chadecka w polskiej polityce jest dziś coraz bardziej doceniana i wspierana przez zasłużonych dla Polski działaczy politycznych, takich jak Przemysław Sytek. Jesteśmy sojusznikami dobrych zmian, ale jesteśmy też zdeterminowani, zdecydowani i konkretni w naszych zapowiadziach programowych oraz celach w działalności. Będziemy wspierali dobre rozwiązania i otwarcie mówili o tych, które uważamy za szkodliwe”

– mówi NGO prezes Zjednoczenia, dr Bogusław Rogalski.

Chadecy w natarciu …

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaapelowało do centroprawicowych kandydatów o rezygnację z ubiegania się o fotel prezydencki. Swój apel skierowało bezpośrednio do Krzysztofa Bosaka, Marka Jakubiaka, Mirosława Piotrowskiego i Stanisława Żółtka.

Jako ugrupowanie opowiadające się bardzo mocno za ochroną życia, za wartościami chrześcijańskimi, za obroną rodziny i opowiadające się przeciw deprawacji polskich dzieci – bardzo mocno zależy nam na tym, aby kolejnym prezydentem Polski była osoba, która będzie mocno te kwestie podnosić i kontynuować w swojej dalszej polityce . (…) Na pewno Polska nie powinna mieć prezydenta takiego jak Rafał Trzaskowski, a niestety na kilka tygodni przed przewidywanym terminem wyborów mam bardzo wielkie obawy o wynik ewentualnej drugiej tury wyborów. Stąd mój apel – jako prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin – o to, aby ci czterej kandydaci nie rejestrowali się do tej tury wyborów po to, aby był jeden kandydat centroprawicy – mam na myśli oczywiście prezydenta Andrzeja Dudę – który będzie miał szansę wygrać już w pierwszej turze wyborów”.

– powiedział w środę 3 czerwca na antenie Radio Maryja lider ZChR.

Gość „Aktualności dnia” zwrócił uwagę, że każdy ze wspomnianych czterech kandydatów centroprawicy „niewiele na polskiej scenie politycznej dzisiaj znaczy”.

Jeśli chcą zrobić coś dobrego dla Rzeczpospolitej, to jest na to teraz dobry moment i dobry czas, by pokazać po tej stronie sceny politycznej jedność i aby zadziałać w imię zasady pro publico bono”

– dodał prezes ZChR.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Lider chadeków (ZChR) dr Bogusław Rogalski: Silna Polska kontra „czekoladowy orzeł” 2.0

Jak odnotowało Radio Maryja, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski opowiada się za opóźnieniem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jest także przeciwny przekopowi Mierzei Wiślanej. Dr Bogusław Rogalski ocenił, że „sprzyja on interesom niemiecko-rosyjskim w Europie i w Polsce”.

Rafał Trzaskowski jest propagatorem LGBT – skrótowca określającego wszystkie rodzaje dewiacji, które królują na zachodzie Europy, a które poprzez m.in. formację Trzaskowskiego chcą zaszczepić w Polsce. W szkołach w Warszawie mamy do czynienia z seksedukatorami, którzy tak naprawdę deprawują nasze dzieci za pieniądze mieszkańców Warszawy. Gdyby został on prezydentem Polski, mielibyśmy prawdopodobnie rozszerzenie tych działań także na cały kraj. Dzisiaj Polski nie stać na kolejnych złych prezydentów, jakich mieliśmy w przeszłości, wyłączając oczywiście śp. Lecha Kaczyńskiego. Nie stać nas na powtórkę z historii. Nie stać nas na prezydenta tzw. szoguna Komorowskiego, który biegał czy skakał po krzesłach parlamentarnych w Japonii. Nie stać nas na prezydenta jak Aleksander Kwaśniewski, który permanentnie był chory na „wirusa filipińskiego” i miał problemy ze swoją golenią, przez co zataczał się i kompromitował Polskę na wielu uroczystościach międzynarodowych. Nie stać nas na prezydenta jak Lech Wałęsa, który swoim postępowaniem kompromitował często ten urząd”

– powiedział rozmówca Radia Maryja.

POSŁUCHAJ ROZMOWY 

z prezesem ZChR dr. Boguławem Rogalskim na antenie Radio Maryja

 

Można mieć wiele zastrzeżeń do obozu rządzącego czy obecnego prezydenta, ale jestem przekonany, że nie ma dzisiaj innej alternatywy”

– zaznaczył prezes ZChR w rozmowie z toruńską rozgłośnią.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte