Z dużą nadzieją najbardziej dotknięta przez COVID19 branża turystyczna czeka na uruchomienie anonsowanego ponad miesiąc temu bonu turystycznego. Konkretne założenia tego cennego programu pojawiły się w mediach – czekając na finalne przepisy trudno jednak nie uznać, iż mamy na razie projekt według którego z powodu terminu ważności bonu zakładanego aż na 2 lata pomoc może przyjść za późno – podczas gdy branża potrzebuje gości już teraz – w szczególności przez najbliższy rok (za 2 lata turyści mogą bowiem nie mieć już gdzie zrealizować tych wspaniałych bonów…).
dr Bogusław Rogalski: Fatima to znak do działania
1Dziś 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i rocznica Objawień Maryi trzem pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Objawienia rozpoczęły się 13 maja 1917 roku i trwały do 13 października. Maryja ukazywała się dzieciom co miesiąc. Znaczenie Fatimy dla Kościoła i współczesnego świata z wielu względów zasługuje na szczególną uwagę. Dzisiejszy świat zapomina i odchodzi od prawdziwych wartości, wartości chrześcijańskich, które są istotą człowieczeństwa i korzeniami naszej cywilizacji, korzeniami Europy i Polski. Działając w sferze publicznej musimy o tym pamiętać, jeśli chcemy ocalić nasz świat wartości, o których tak często mówiła Matka Boża podczas swoich Objawień. Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin przypomina o tym, że europejska demokracja albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale.
Chadecy apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o przejęcie Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia w Czechowicach – Dziedzicach
– Większościowy właściciel Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia (PG Silesia) – czeski koncern EPH – nie wyklucza możliwości sprzedaży swoich udziałów w czechowickiej kopalni mniejszościowym udziałowcom lub Skarbowi Państwa, podała spółka – informuje money.pl. Z apelem do premiera Mateusza Morawieckiego o ich wykupienie przez Skarb Państwa zwróciło się Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. – Za Jerzego Buzka zamykano kopalnie realizując program Leszka Balcerowicza. Warto odwrócić trend! – przypomniał na swoim profilu na Twitterze rzecznik prasowy Zarządu Głównego ZChR, Paweł Czyż.
Wniosek o emeryturę i rentę możesz złożyć później i nie stracisz
Jeśli w czasie epidemii nie chcesz lub z różnych przyczyn nie zdołasz złożyć wniosku o emeryturę czy rentę, możesz to zrobić później. Nie stracisz pieniędzy za wcześniejsze miesiące. Jest tylko jeden warunek.
Tarnowska troska o klimat
– Nie kośmy trawników i sadźmy drzewa – zaapelowali w Radiu Kraków autorzy Tarnowskiego Apelu Klimatycznego.
Ich petycja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Miasta w Internecie.
Podpisani pod apelem tarnowscy działacze uważają, że potrzebne są pierwsze małe kroki w lokalnej walce z niekorzystnymi zmianami klimatycznymi. Dlatego zachęcają do całkowitego zaniechania koszenia trawników oraz nadmiernego wykorzystywania bruku i betonu na miejskich nawierzchniach drogowych.
Kukliński o agenturze
Kiedy kilkakrotnie rozmawiałem z generałem Ryszardem Kuklińskim na temat roli tajnych współpracowników komunistycznej Służby Bezpieczeństwa w tłumieniu niepodległościowych dążeń Polaków, niezmiennie odpowiadał:
– Nie rozumiem, dlaczego przywiązujecie taką wagę do esbeckiej agentury. Owszem, była groźna dla opozycji, ale gdybyście wiedzieli, kto współpracował z wojskowymi służbami specjalnymi i to często w przekonaniu, że wykonuje patriotyczny obowiązek w przeciwieństwie do sowicie opłacanych konfidentów SB, musielibyście napisać najnowszą historię Polski od nowa.
Niefrasobliwi krakowianie
W pierwszy weekend z poluzowaniem obostrzeń przepisów dotyczących walki z pandemią koronawirusa mnóstwo krakowian wyległo na ulice miasta, zapełniły się też parki i bulwary, a także tramwaje oraz autobusy. Niestety, nie wszyscy zrozumieli, że nadal obowiązują pewne zasady.
Bydło w busie
Nie, nie chodzi o chamskie zachowanie pasażerów, które często określa się tytułowym słowem. Tym razem w busie naprawdę jechało bydło.