Niefrasobliwi krakowianie

Zastępca Naczelnego

W pierwszy weekend z poluzowaniem obostrzeń przepisów dotyczących walki z pandemią koronawirusa mnóstwo krakowian wyległo na ulice miasta, zapełniły się też parki i bulwary, a także tramwaje oraz autobusy. Niestety, nie wszyscy zrozumieli, że nadal obowiązują pewne zasady.

Jak poinformowała Polską Agencję Prasową oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji podkomisarz Justyna Fil, funkcjonariusze podjęli w ciągu trzech dni 70 interwencji związanych z zakazanym gromadzeniem się osób, masowym korzystaniem z transportu zbiorowego oraz nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Osoby, które dopuściły się takich zachowań, zostały ukarane mandatami lub pouczone. Służby kontrolują też, czy osoby objęte kwarantanną przebywają pod wskazanym adresem, i czy transportem zbiorowym nie przemieszcza się zbyt wielu pasażerów. W sobotę i niedzielę skontrolowanych zostało ponad 220 autobusów i busów – w sześciu przypadkach ujawniono nieprawidłowości”

– czytamy w depeszy PAP.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte