Tarnowska troska o klimat

Zastępca Naczelnego

Tarnów, fot. za www.tarnow.pl

– Nie kośmy trawników i sadźmy drzewa – zaapelowali w Radiu Kraków autorzy Tarnowskiego Apelu Klimatycznego.

Ich petycja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Miasta w Internecie.

Podpisani pod apelem tarnowscy działacze uważają, że potrzebne są pierwsze małe kroki w lokalnej walce z niekorzystnymi zmianami klimatycznymi. Dlatego zachęcają do całkowitego zaniechania koszenia trawników oraz nadmiernego wykorzystywania bruku i betonu na miejskich nawierzchniach drogowych.

Naszym celem jest obudzić świadomość władz, ale i samych mieszkańców. Nadal nie próbujemy w sposób systematyczny, mądry, wynikający z rezultatów badań, które przecież są znane, dotyczących zmiany klimatu, zbudować pewnego porozumienia wokół tematu, jakim są zmiany klimatyczne i tego, jaki one efekt wywołają w mieście takiej skali jak Tarnów”

– powiedział krakowskiej rozgłośni Krzysztof Głomb ze Stowarzyszenia.

Pełną treść Tarnowskiego Apelu Klimatycznego można przeczytać i podpisać na stronie https://www.petycjeonline.com. Poparło go już ponad 100 osób.

Jego twórcy planują zorganizować wspólną dyskusję z władzami miasta, z władzami spółdzielni mieszkaniowych i radnymi miejskimi – efektem rozmów ma być Tarnowski Pakt dla Dobrego Klimatu”

– napisano na stronie internetowej Radia Kraków.

Apel powstał właśnie teraz, ponieważ klimatolodzy twierdzą, iż rok 2020 będzie czasem rekordowej suszy i letnich upałów.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte