Zostali zwabieni podstępem i wysadzeni w powietrze. Ci, którzy przeżyli, zostali zamordowani strzałem w tył głowy. W poniedziałek 5 grudnia na antenie TVP premiera filmu o jednej z największych masowych zbrodni komunistycznych, na oddziale kpt. Henryka Flame, ps. „Bartek”. Czytaj więcej…
Złombol 2016! W tym roku pieniądze z akcji otrzyma Dom Dziecka z Kędzierzyna-Koźla
Złombol? A co to takiego? – zapyta ktoś niezorientowany. – Złombol to akcja charytatywna organizowana przez Fundację Nasz Śląsk z Chorzowa. W tym roku udało nam się zebrać naprawdę sporą ilość pieniędzy, którą przekażemy dla Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu. Nie będzie to darowizna gotówkowa. Zakupimy najpotrzebniejsze rzeczy dla placówki, po konsultacji z jej dyrekcją – powiedziała nam Ewa Pelc dyrektor biura Fundacji Nasz Śląsk. Czytaj więcej…
Prezydent Opola zaprasza na Mikołajki!
Prezydent Opola zaprasza na Mikołajki na Stawku Barlickiego. Impreza z udziałem dzieci odbędzie się tam jutro (06.12) o g. 12.30 . Będą piosenki, pokazy tańca, warsztaty, konkursy z nagrodami. Także jutro od 17.30 do 19.30 na stawku Sportowe Mikołajki z MOSiR. Czytaj więcej…
Kędzierzyn-Koźle: badania na obecność benzenu do 9 grudnia
Przypominamy, że do końca tygodnia potrwają bezpłatne badania profilaktyczne na zawartość fenoli u mieszkańców, finansowane z budżetu miasta. Wszyscy chętni mogą sprawdzić, czy groźna substancja znalazła się w ich organizmach. Wystarczy dać do przebadania próbkę moczu. Badania nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Czytaj więcej…
Kędzierzyn-Koźle: Mikołaj nie wskoczył do wody
Kryta Pływalnia w Kędzierzynie-Koźlu była dzisiaj areną zmagań młodych pływaków z klas trzecich, kędzierzyńsko-kozielskich szkół podstawowych. Jak się okazało podczas Mikołajkowych Miejskich Zawodów Pływackich, Św. Mikołaj i jego asystentka nie wskoczyli do wody. Czytaj więcej…
Inicjatywa Polska w Opolu chce darmowych biletów komunikacji miejskiej
Inicjatywa Polska w Opolu od poniedziałku rozpocznie zbiórkę podpisów w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci. – Chcemy by traktowano je na równi, bez względu na zarobki rodziców – mówi Grzegorz Zwolak, przedstawiciel Inicjatywy w regionie. Czytaj więcej…
„Były tam jakieś bijatyki, ścieżki zdrowia, ale dochowano kultury” – mówi opolski płk rez. Adam Mazguła
4– Oczywiście były tam [w czasie stanu wojennego] jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu – mówił w czasie protestu m.in. byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, płk rez. Adam Mazguła. Wojskowy, działający dziś w opolskim Komitecie Obrony Demokracji, w październiku 2015 r. decyzją ministra Tomasza Siemoniaka został awansowany na stopień pułkownika. Czytaj więcej…
Zmieni się dotychczasowa forma ustalania stawek dodatku funkcyjnego
Zmieni się dotychczasowa forma ustalania stawek dodatku funkcyjnego przysługującego m.in. zastępcom wójtów i skarbnikom – z procentowej na kwotową. Nowe stawki wyniosą od 440 zł do 2750 zł. Czytaj więcej…
Kędzierzyn-Koźle: „Kozły Biznesu”
Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów w pierwszej edycji konkursu „Kozły Biznesu”. Organizujący go Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy chce w ten sposób uhonorować firmy, instytucje, a nawet pojedyncze osoby, których działalność przynosi pozytywne efekty dla całej społeczności powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Czytaj więcej…
Opolskie: zimą sportowcy nie próżnują. Zmieniają tylko miejsce startów.
Podczas halowego finału krajowego „Lekkoatletyki dla każdego” w Spale reprezentacja Ośrodka Lekkiej Atletyki Opole zajęła trzecie miejsce w wieloboju. Wśród nagrodzonych zawodników znaleźli się uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu: Patrycja Betlej, Alicja Sielska, Bartosz Skomski oraz Wojciech Siwakowski. Czytaj więcej…
3obieg.pl: nadciąga blamaż. Manifestacje w obronie utraconych… koryt
Tonący brzydko się chwyta. Po zapowiedzi aż 500.000 uczestników marszu zwolenników KOD 11 listopada (Tomasz Lis) przyszła pora na 13 grudnia. Tym razem wg rojeń zawiedzionych demokracją ludzie powinni manifestować w obronie… utraconych koryt. Czytaj więcej…
Tygodnik „Przegląd”: Nie ten Lech
Z okazji tegorocznego Święta Niepodległości małopolski kurator oświaty ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na prace o tematyce patriotycznej. W regulaminie konkursu zachęcano młodzież do „samodzielnej interpretacji rozumienia patriotyzmu”, Czytaj więcej…
Swój i obcy w kontekście współczesnego kryzysu migracyjnego. Doświadczenia i zadania Kościołów i społeczeństwa
Międzynarodowa ekumeniczna Grupa Robocza realizująca projekt „Pojednanie w Europie – zadanie Kościołów na Ukrainie, Białorusi, w Polsce i w Niemczech” oraz Instytut Ekumenizmu i Badań nad Integracją Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do Kamienia Śląskiego w dniach 7-9.12.2016 r na międzynarodową konferencję „Swój i obcy w kontekście współczesnego kryzysu migracyjnego. Doświadczenia i zadania Kościołów i społeczeństwa” Czytaj więcej…
Remont małżeński. Rekolekcje dla małżonków oraz Adwentowe Spotkania Bractwa św. Józefa.
NIK o realizacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry
Pomimo postępów w realizacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry całe przedsięwzięcie hamowane jest przez opóźnioną budowę Zbiornika Racibórz. Do czasu zakończenia tej inwestycji oczekiwane zabezpieczenie przeciwpowodziowe doliny Odry od Raciborza do Wrocławia nie zostanie osiągnięte. Czytaj więcej…
„Internowana nadzieja” – koncert Jana Pietrzaka na Uniwersytecie Opolskim
5 grudnia w poniedziałek o godz. 18.00, w holu Uniwersytetu Opolskiego przy ulicy Oleskiej 48, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Poczta podziemna” oraz okolicznościowy odczyt. Następnie około godz. 19.00 w Auli Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Oleskej 48 koncert Jana Pietrzaka pod hasłem „Internowana Nadzieja” .Wstęp wolny. Czytaj więcej…