Złombol 2016! W tym roku pieniądze z akcji otrzyma Dom Dziecka z Kędzierzyna-Koźla

Autor Obywatelski

Złombol? A co fundacja_nasz_slaskto takiego? – zapyta ktoś niezorientowany. – Złombol to akcja charytatywna organizowana przez Fundację Nasz Śląsk z Chorzowa. W tym roku udało nam się zebrać naprawdę sporą ilość pieniędzy, którą przekażemy dla Domu Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu. Nie będzie to darowizna gotówkowa. Zakupimy najpotrzebniejsze rzeczy dla placówki, po konsultacji z jej dyrekcją – powiedziała nam Ewa Pelc dyrektor biura Fundacji Nasz Śląsk.
Dlaczegetattachmid17912mpid6min1uidcda858d36b1a7a07go Kędzierzyn-Koźle? No bo przyszedł na niego czas. Nasza fundacja pomaga domom dziecka od dziesięciu lat, dlatego w tym roku postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność na Opolszczyznę, bo to przecież także Śląsk – dodała Ewa Pelc, zapowiadając jednocześnie, że ta działalność charytatywna w kolejnych latach będzie kontynuowana.

Wiktor Sobierajski

Dom Dziecka w Kędzierzynie-Koźlu otrzyma 50 tys. zł. To efekt akcji Złombol, czyli rajdu starych samochodów, którego celem jest zbieranie pieniędzy dla potrzebujących. W tym roku rajd był wyjątkowy. Dystans w jednym kierunku to ponad 3000 km (+mile morskie)! Po drodze Beskidy, Alpy oraz włoskie Apeniny i wiele, wiele godzin za kółkiem. 8 krajów, 3 pasma górskie, 2 promy i niezliczone agetattachmid17912mpid5min1uidcda858d36b1a7a07warie! Do tego afrykańskie upały. Tegoroczny rajd przebiegał przez Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię, Włochy, San Marino, Watykan, Tunezję.

Każdy uczestnik jadąc swoim autem udostępniał powierzchnie reklamowe pojazdu, w ten sposób udało się zebrać 1 mln zł. Pieniądze z akcji powędrowały już do instytucji z województwa śląskiego. W tym roku przyszła pora na Opolszczyznę, wybrano m.in. kozielski Dom Dziecka. Dyrekcja i wychowankowie sporządzili listę potrzeb, a organizator akcji odwiedził kozielski ośrodek.
– Trafią do nas nowe biurka, szafy, krzesła, narożnik, lodówki, łyżwy, piłki do kosza, siatkówki, nogi oraz rowery – wymienia dyrektor Ewa Miller.
Poza tym placówka otrzyma też 49 tys. zł z przeznaczeniem na pobyt swoich podopiecznych w górach lub nad morzem. Pod opieką Domu Dziecka z Kędzierzyna-Koźla jest obecnie 30 wychowanków w wieku od 12 do 21 roku życia.

Adam Lecibil
Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Komentarze są zamknięte