Remont małżeński. Rekolekcje dla małżonków oraz Adwentowe Spotkania Bractwa św. Józefa.

Autor Obywatelski

Szanowni Państwo, przesyłam zapowiedzi wydarzeń w diecezji opolskiej – napisała do naszej redakcji Hanna Honisz z Biura Prasowego Diecezji Opolskiej.

1. Remont małżeński. Rekolekcje dla małżonków. Małżonków miasta Opola i okolic zapraszamy do udziału w kolejnej edycji adwentowych rekolekcji, które w ramach tzw. Remontu Małżeńskiego pod hasłem „Pełni nadziei” odbędą się w dniach 9-11 grudnia 2016 roku w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, sobotnie – o 18.00, a niedzielne – o 10.00. Tegoroczną edycję rekolekcji poprowadzi ks. Eugeniusz Ploch, proboszcz parafii pw. Ducha Św. w Winowie.

2. Adwentowe Spotkania Bractwa św. Józefa. W Adwencie odbywa się kolejny cykl spotkań formacyjnych w rejonach. Oto ich harmonogram: 9 grudnia o godz. 18.00 w Obrowcu dla rejonu Krapkowice; 10 grudnia o godz. 17.00 w Jemielnicy dla rejonu Jemielnica; 13 grudnia o godz. 18.00 w Braciszowie dla rejonu Głubczyce; 13 grudnia o godz. 18.30 w Miedoni dla rejonu Racibórz; 14 grudnia o godz. 18.00 w Prudniku (św. Michała) dla rejonu Prudnik; 14 grudnia o godz. 17.00 w Głogówku dla rejonu Głogówek; 15 grudnia o godz. 18.00 w Starym Koźlu dla rejonu Kędzierzyn 16 grudnia o godz. 18.00 w Opolu-Szczepanowicach dla rejonu Opole.

3. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2016. W bieżącym roku, po raz trzeci pieniądze z Wigilijnego Dzieła przeznaczone zostaną na dofinansowanie projektów pomocy dla dzieci, które organizują Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas. Rozwiązanie takie umożliwia większej liczbie dzieci korzystanie ze wsparcia, rozwija w parafiach ducha wspólnoty, a nade wszystko pobudza wolontariuszy Caritas do wyobraźni miłosierdzia. Regulamin sięgania po dotacje zostanie umieszczony na stronach www.caritas.diecezia.opole.pl w kwietniu 2017 roku, kiedy znana będzie kwota pieniędzy do podziału w konkursie. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła wierni składają ofiary w wysokości 12 złotych za dużą i 5 złotych za małą. Ofiary za świece są jednakowe w całej Polsce. Kwotę 50 groszy z każdej świecy, wolontariusze Parafialnych zespołów Caritas mogą zatrzymać na programy pomocy dla dzieci, realizowane w swoich parafiach.

4. Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Rydze. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zaprasza chętnych do przygotowań i wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Rydze. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia. Zgłoszenia w punktach przygotowań w diecezji.

Łączę wyrazy szacunku,
Hanna Honisz

Biuro Prasowe Diecezji Opolskiej
tel. 533 317 778

Komentarze są zamknięte