Kluczbork: zatrzymano strażaka – podpalacza
Policjanci z Kluczborka aresztowali mężczyznę podejrzanego o podpalenie słomy na terenie gminy Lasowice Wielkie. Do podpalenia doszło w nocy z 5 na 6 września br. Spłonęło 47 bel słomy. Straty oszacowano na ponad 1 300 zł. Czytaj więcej…

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł


Uwaga! Warto uważnie obserwować wypowiedzi i wywiady prowadzone przez panią Karolinę Lewicką – gwiazdę TVP Info, która znalazła się w ekipie redakcyjnej dzięki transferowi z … TVN24 :) Pani Karolina wyjątkowo widocznie dzieli swoich rozmówców – na tych prawicowych oraz na całą resztę ze szczególnym uwielbieniem dla polityków koalicji rządzącej.
1. Mimo tego, że rząd Tuska nie przygotował jeszcze projektu zmian ustawy o OFE i trudno powiedzieć kiedy znajdzie się ona w Sejmie, a szczególnie czy rządząca koalicja Platformy i PSL-u będzie w stanie go przegłosować, w projekcie budżetu na 2014 rok uwzględniono skutki jego przyjęcia i oszacowano je na około 13 mld zł.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego już wkrótce ma rozpocząć prace nad projektem ustawy medialnej, zgodnie z którą opłata audiowizualna zastąpi abonament. Jak podkreśla prezes TVP Juliusz Braun, proponowana powszechna opłata audiowizualna będzie skuteczniejszym rozwiązaniem. – Wpływy są nieco wyższe, ale wciąż obracamy się w sferze stanów bardzo niskich – mówi szef Telewizji Polskiej.
Jest już milion podpisów Europejczyków pod Inicjatywą Obywatelską „Jeden z nas” w celu zaprzestania finansowania z unijnych pieniędzy projektów związanych z niszczeniem ludzkich embrionów oraz wykonywaniem aborcji. Tym samym Komisja Europejska zostaje zobowiązana do zajęcia się tą sprawą.
Wiceprzewodniczący rady miasta Opola Marcin Ociepa skrytykował zachowanie dziennikarki, która „romansowała” z opolskim urzędnikiem. „Powiem krótko: „Fakt” sięgnął dna, a wypowiedzenie umowy przez prezydenta jest poważnym błędem” – napisał Ociepa. 
„Po stronie protestujących nie było chęci do dyskusji, a ja miałem ważne sprawy w tym samym czasie”- tłumaczył minister pracy i polityki społecznej, dlaczego nie wyszedł wczoraj do związków zawodowych. Minister dodaje, że dziś też do protestujących nie wyjdzie, bo ma ”ważne wystąpienie”. Miejscem na rozmowy nie jest ulica, tylko komisja trójstronna. Zachęcam do powrotu do komisji- mówi gość Kontrwywiadu RMF FM. 



