Opolska Platforma potrafi zaskoczyć!

Niezależna Gazeta Obywatelska7

Łukasz ŻygadłoNa pytanie o pomnik rotmistrza Pileckiego poseł Andrzej Biernat z Łodzi odpowiedział: „Czy Polacy najedzą się pomnikami? Trzeba wybudować fabryki”. Mówi tak, jakby rząd PO jakieś fabryki masowo budował.

Opolscy radni PO potrafią jednak lekko odciąć się od ogólnopolskiej fali pogardy dla historii. Po nadaniu nazwy 'Żołnierzy Wyklętych” dla wiaduktu przy ul. Struga, 29 sierpnia przeszło niemalże jednogłośnie „Rondo Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu” w centralnym miejscu w Opolu przy Placu Wolności!

Podczas głosowania nad obywatelską uchwałą upamiętnienia 70. rocznicy ludobójstwa Polaków na Wołyniu, do reszty skompromitował się radny PO Dariusz Smagała, były przewodniczący rady miasta. Co nim kierowało? Dlaczego nie mógł po prostu wstrzymać się od głosu, podobnie jak pozostali działacze partii rządzącej? Na to pytanie pewnie tylko on sam zna odpowiedź.

Zaskoczył również Lucjusz Bilik z SLD. Tak, tak, można mówić co tylko ślina na język przyniesie, jednak „Lucek” zagłosował jako jedyny z klubu „czerwonych” za upamiętnieniem bestialsko pomordowanych przez Ukraińców Polaków. Wyrazy szacunku!

Polityka regionalna choć powiązana w pewnym stopniu z ogólnopolską potrafi zaskakiwać. Wiele przykładów mamy w Opolu. Przypomnijmy tylko kwestię krzyża, który wisi na sali obrad opolskiego Ratusza. Zawiesili go młodzi radni z PO. Prezydent Ryszard Zembaczyński po apelu radnych SLD nie pozwolił go zdjąć. Prezydent biernie wspiera również wiele działań organizowanych przez środowiska katolickie, w tym Marsz dla Życia i Rodziny. Z politykami koalicji rządzącej naszym miastem można rozmawiać na tematy dotyczące dziedzictwa i jak widać na powyższych przykładach, jest możliwość realizacji własnych, konserwatywnych założeń. Szkoda tylko, że wiceprezydent Krzysztof Kawałko nie wsparł naszego środowiska w realizacji Ośrodka Myśli Patriotycznej w Opolu. Do pomysłu na pewno wrócimy po wyborach. W odpowiedzi na nasze pismo odpisał, że władze miasta nie będą wspierały organizacji politycznych. Cóż, najwidoczniej dla członków PO patriotyzm równy jest polityce. Jak widać młodzi radni patriotyzm rozumieją właściwie, a efekty widać na ul. Struga i Placu Wolności w Opolu.

Autor: Łukasz Żygadło

Tekst ukazał się w wydaniu specjalnym nr 8 NGO.

 

 1. Irena
  | ID: 1acdac71 | #1

  Urzędnikom w Opolu,bardziej zalezy na randkach w czasie godzin pracy, niz na tworzeniu,realizacji Osrodka Mysli Patriotycznej.

 2. z Niemodlina
  | ID: 6020e047 | #2

  http://niezalezna.pl/45915-pilne-platforma-przeciwko-pomnikowi-witolda-pileckiego <—- ciekawi mnie co o tym myśli pani Eleonora oraz ciekawi czy w związku z tym tematem też można znaleźć jakieś haki na PiS i J. Kaczyńskiego :)

 3. Irena
  | ID: 1acdac71 | #3

  @z Niemodlina.dzieki za link.Nooo.ciekawy. Takie bezmyślne jest PO.HGW, odpocznij w parku na ławeczce.

 4. Eleonora
  | ID: a2cef7ab | #4

  @z Niemodlina

  Nie poszukuje haków na prezesa Kaczyńskiego.
  Udowadniam, że żaden z niego prawicowiec.
  Że jest częścią magdalenkowego establiszmentu.
  Podobnie jego brat.
  To pan ma problem z tożsamością, jak nie PIS- to co??

  Proponuję panu by zastanowił się pan, dlaczego do dziś ( pomimo rządów saaamych patryjotów)
  nie może powstać , jeden, jedyny Pomnik Ofiar KL Warszau??
  Wrzeszczycie nad upamiętnieniem zasłużonego żołnierza ( nalezy Mu się!) ale milczycie nad godnym upamiętnieniem kilkuset tysięcy Ofiar bestialsko zamordowanych na terenie KL Warszau….

  Dlaczego pański ulubieniec potrafił wyasygnować 40 mln zł w gotówce i działkę o powierzchni 12 929 m2 w centrum Warszawy pod budowę Muzeum Żydów Polskich
  Wkład finansowy Warszawy, o którym zadecydował Lech Kaczyński zmusił Ministerstwo Kultury do podobnego 40 mln zł wydatku.
  A nie znalazł kasy na ten jakże potrzebny Pomnik??

  Polecam krótki wykład pani Trzcińskiej, pod jakże wymownym tytułem
  ” Kto blokuje pomnik ofiar KL Warszau”

  http://www.youtube.com/watch?v=pivAcdZXh6U

 5. z Niemodlina
  | ID: 6020e047 | #5

  @Eleonora

  a Muzeum Powstania Warszawskiego, a odznaczenie najwyższymi państwowymi odznaczeniami wielu jeszcze żyjących i tych nieżyjących Bohaterów podziemia antykomunistycznego,o których wcześniej „zapomnieli” tow. Kwaśniewski i Bolek. Co tu dużo mówić, wystarczy przypomnieć sobie jak święto 11 Listopada obchodzone było za śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i POrównać sobie do tego co ma miejsce od 3 lat. Nie od razu Warszawę i Polskę zbudowano, koalicja PO-SLD w sprawie pomnika rtm Witolda Pileckiego dobitnie pokazuje wszystkim niezdecydowanym bądź „zrażonym” do PiS na kogo powinni oddać swój głos, aby podobne skandaliczne i haniebne wydarzenia nie miały już w przyszłości miejsca.
  Musi Pani zrozumieć,że nikt oprócz PiS nie ma szansy zakończyć haniebne i niszczycielskie rządy szajki z PO, nie zrobi tego póki co Ruch Narodowy ani nikt inny, jeżeli nie przeszkadza Pani usuwanie lekcji historii z polskich szkół, wyrzucanie Sienkiewicza,Mickiewicza z podręczników, szerząca się homo-propaganda i inne lewicowe wynalazki w polskich szkołach i przedszkolach to może Pani nadal wieszać wszystkie psy na PiS i Kaczyńskim, a ryży zakłamany bandyta może dalej sPOkojnie prowadzić nowoczesny kulturkampf.

 6. Kazik
  | ID: 8a1a75dc | #6

  @z Niemodlina
  Wielki szacun , chyba juz lepiej nie da sie wytlumaczyc ludziom pokroju pani Eleonory.Dzieki za wytrwalosc.

 7. Eleonora
  | ID: a2cef7ab | #7

  @z Niemodlina

  Proszę Pana- rozumiem pańskie rozterki..
  ” Nikt poza PIS nie uratuje RP”

  Jednakże bardzo pana proszę nie wrzucać mnie do zwolenników PO
  To tak, jakbyście państwo z GP usiłowali powiedzieć, że 16% głosujących ( frekwencja na podkarpaciu)
  To są Prawdziwi Polacy- Patrioci!
  A to nieprawda…
  Jest nas więcej, nie majacych swojej reprezentacji w Sejmie IV RP
  I kto wie?
  Może o to chodziło w tej Magdalence?!
  Wyautować naród.
  By u władzy byli ciągle ci sami, może tylko pod innymi barwami partyjnymi :(

Komentarze są zamknięte