Subiektywny przegląd tygodnia: już wkrótce tankować na Lotosie nie będziemy a w Opolu zegar nie tyka.

Niezależna Gazeta Obywatelska9

Z Opola

Prezydent Zembaczyński ma na głowie wielki problem- Stanisława Tykę. Pan Dyrektor MZD, najprawdopodobniej młodnieje! Powinien sprzedać swój sposób jakiemuś koncernowi farmaceutycznemu. Recepta na młodość- wielki skarb. Pan Tyka, któremu zegar nie tyka, obiecał Prezydentowi Zembaczyńskiemu, że w marcu odchodzi na emeryturę. Obecnie okres przejścia w stan odpoczynku, przedłużył się do czerwca. Współczuję Prezydentowi. Jak dalej tak sytuacja będzie wyglądać, wszyscy będą wylewać wodę właśnie na jego osobę. Cóż, mam płakać?

Romuald D., były SLD-owski wiceprezydent Opola, został oskarżony o molestowanie 17-latki. To się nazywa tupet partii. Afera korupcyjna, połowa działaczy po wyrokach. Mija prawie 10 lat od ich rządów, a bomba dalej wybucha. Czym jest bomba, wiedzą, osoby internowane. W celach więziennych często stały.

RAŚ otworzył swoje biuro w Opolu. Dokładniej przy ulicy Szpitalnej. Oficjalnie, nikogo tam nie zapraszamy. Oczywiście, nikomu nie można zabronić takich ruchów, niech otwierają, aby przypominać tradycję śląską. Jednak niech zostawią w spokoju narodowość polską! Dlaczego w Opolu? Mogli otworzyć w Ozimku, tam mają pewnie większe poparcie.

Poseł Węgrzyn, który został brutalnie wygnany z szeregów partyjnych, przez swoich kolegów, odwołał się od decyzji. Obiecał poprawę. Stwierdził, że jak „ chlapnie” coś jeszcze raz, sam zrezygnuje. Po co się odwoływał? Chlapnie!

Przewodniczący Sejmiku Bogusław Wierdak, jak piszą nasi koledzy z GW, chciałby dostać rentę, jednak nie zamierza nic w tej sprawie powiedzieć. Oj Boguś, to ja już wiem, na co Ci ta renta. Odjęło Ci mowę! Jak teraz będą przebiegać obrady Sejmiku? Pewnie, zastąpi Cię Sawicki- koalicjant.

Przez aklamację została przyjęta uchwała w sprawie tragedii smoleńskiej. To wielki, sukces. Szkoda, że nazwisko śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego musiało zostać wykreślone. Najbardziej dziwi mnie postawa RdO z Marcinem Ociepą na czele. Do orderów od śp. Prezydenta to byli pierwsi z Dryndą. Sam Ociepa yyle lat pracował w kilku biurach posłów PiS, zbierał podpisy również pod kandydaturą Jarosława Kaczyńskiego. Teraz wszystko co zrobią radni PiS jest złe. Polityka…

Z kraju

Rząd chce sprzedać akcję koncernu Lotos. Polska ma 53% udziałów, co przynosi rocznie wielkie zyski w postaci dywidendy. Rząd chce sprzedać akcję za jednym zamachem, raz zarobić i koniec. Wszystko aby na siłę łatać budżet. Ja chyba śnię. Dodatkowo pewnie, cały przetarg wygrają Rosjanie. Czy ja muszę więcej pisać? (podpisz petycję  w tej sprawie)

Beata Kempa zarzuciła Ministrowi Kwiatkowskiemu, że pracuje dla mafii, bo udało się przepchnąć ustawę o możliwości posiadania drobnych ilości narkotyków na własny użytek. Współczuje Panu Ministrowi. Jak już Beata Kempa jest zła, to jest problem. Mirek Drzewiecki do dziś nie śpi po nocach. Wystarczy spojrzeć na jego włosy, smutną twarz. Beata nigdy nie popuści.

Prezesa Kaczyńskiego, cytują wszyscy i wszędzie. Każdego dnia, cokolwiek zrobi jest na świeczniku. To jest wielki fenomen. I każdy może twierdzić, co tylko chce, jednak Jarosław Kaczyński to geniusz polityczny i tyle. Możecie pisać teraz obraźliwe komentarze- lemingi.

Prezydent Warszawy powiedziała, że miasto nie wybuduje pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich. Po co zadawać takie pytania? To, tak jakby zapytać konkurenta w biznesie, czy pożyczy Ci pieniądze na rozwój firmy- nigdy!.

Jak słyszę, że Adam Małysz może być na listach PSL, to zaczynam zazdrościć Grzegorzowi Sawickiemu. Mieć takiego kolegę w partii to zaszczyt.

Bartosz Arłukowicz szuka sobie miejsca na listach. Podobno zwerbował sobie młodych z poznańskiego SLD. Swoją drogą to pokazuje jak można robić karierę w tej partii. Jak, ktoś ma zbyt dużą pozycję medialną, jest popularny, to szef SLD go ścina. Strach, się kłania. Podobno, podobnie jest w PO. Jednak nic nie mówię, bo nic nie słyszałem. Schetyna, tylko ironizuje.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Mira Ceti
  | ID: 9f2976c9 | #1

  Pan Łukasz Żygadło rozkręca się. Pisze coraz lepsze teksty. Nie przydługie, nie nudziarskie. Do tego ironiczne i z „pazurem” dziennikarskim znamionującym dobrego komentatora rzeczywistości. Dobrze się to czyta. A lemingi? No cóż tych nigdy nie brakuje wokół nas…

 2. ngo
  | ID: e3631449 | #2

  hahahaha mira ceti? jakaś rodzina z autorem? jak to jest coraz lepszy tekst to widać, że jaki autor taki czytelnik! Ironiczne i z pazurem dziennikarskim.. hę? proszę odłożyć już te komiksy dla dzieci.. „I każdy może twierdzić, co tylko chce, jednak Jarosław Kaczyński to geniusz polityczny i tyle” co to jest za zdanie!?!?! kononowicz swojego czasu mówił bardziej przemyślanie.. Aha i każdy go cytuje bo tyle głupich rzeczy co to ten człowiek wyjęty z rzeczywistości mówi to chyba nikt inny.. on już powinien pójść na emeryturę pochodzić po spożywczym sklepie i zająć się kicią, ale tego pewnie nawet nie potrafi

 3. Dodo
  | ID: 3f1c00d6 | #3

  gośc z ksywą ngo to taki typowy leming!

 4. Fanka
  | ID: c019d30e | #4

  Pan Żygadło pisze znakomite teksty, czytając ten przegląd zawsze mam dużo ubawu- dziękuję!

 5. ngo
  | ID: e3631449 | #5

  to oczywiste.. bo każdy jest lemingiem kto myśli inaczej niż nieomylny wódz Jarosław Kaczyński.. a ubaw jest ogromny z tego tekstu.. podobnie zresztą jak z prezesa i wiernemu jemu towarzystwu

 6. | ID: fe6e4c4d | #6

  Zygadlo , kiedys maly cwaniaczek i koksik biegajacy po zwm-ie i nocnych klubach teraz wychudzony „dziennikarz” za ktorego sie uwaza z piekna zlota grzywa. To co piszesz to zwykle pomyje ktorych czytanie sprawia odruch wymiotny … Trzymaj sie swojego „przyajciela” chociaz powiedzial bym inaczej Pana Kwiatka i nastepnego madrego Jakiego … Ja sobie przypominam jeszcze Pana Kwitka wchodzacego w … na stadionie LA kilku Panom … A teraz wielki Pan bezradny zaczyna prowadzic ta bardzo slaba strone … biada wam ! biada … eh

 7. brawo pis
  | ID: 0f1c99d0 | #7

  noname to dopiero jest ktoś. Taki mądry przez internet, no no no, biada panu biada

  1. | ID: fe6e4c4d | #8

   A mam Ci wyslac list czy co ? Moze i nie madry ale za to Ty pewnie jestes z grupy L. Zygadla i spolki , siedzisz pod stolem , biurkiem czy jak ? A potem ich bronisz ? Czy moze mam sie zaczac Ciebie bac ?

 8. J.Kaczyński musi odejść
  | ID: 34de75bd | #9

  J.Kaczyński musi odejść

Komentarze są zamknięte