Mało tematów wywołało tak ożywioną debatę, jak nasz list w sprawie „narodowości śląskiej” zgłaszanej podczas spisu powszechnego. Padały polemiczne głosy, często bardzo serio i warte odpowiedzi.
Wiele osób zarzuciło nam, że kwestionujemy autonomie Śląska w imię fałszywego centralizmu. Inne oskarżały nas z kolei, że nie pozwalamy Ślązakom być Ślązakami. Przecież skoro jesteście zwolennikami prawicy, wasze stanowisko powinno być wolnościowe, napisał ktoś. Jak to jest? Czytaj więcej…

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł

![Chór Aleksandrowa [fot. OSPN]](http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/04/chc3b3r-aleksandrowa.jpg?w=150)

