Archiwum

Archiwum dla 08/11/2025

Kuriozalne słowa ministra z Lewicy. „Już sami przyznają, że kłamali”

Zastępca Naczelnego

Minister Marcin Kulasek został zapytany, dlaczego Lewica nie zrealizowała obietnicy wyborczej o lekach na receptę za nie więcej niż 5 złotych.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek był gościem Radia Zet. Polityk Lewicy został zapytany o niezrealizowane obietnice wyborcze. Przed wyborami parlamentarnymi w 2023 r. Lewica obiecywała m.in., że każdy lek na receptę będzie kosztował nie więcej niż 5 złotych za opakowanie. Co więcej, dla dzieci, emerytów, rencistów, kobiet w ciąży i pacjentów po przeszczepach leki na receptę miały być bezpłatne. Tak się jednak nie stało.

Czytaj więcej...

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Trwa niszczenie polskiego rolnictwa przez rząd Tuska!

Zastępca Naczelnego

Fiskus wziął pod lupę samozbiory! "To więcej niż skandal. Trwa niszczenie polskiego rolnictwa przez rząd Tuska. Rolnicy oddawali ludziom za darmo zbiory, bo ceny warzyw są skrajnie niskie w skupach a sprzedaż nieopłacalna. Teraz mają od tego zapłacić podatek, to kpina ze zdrowego rozsądku i rolników. Do tego za chwilę wejdzie umowa z państwami Mercosur i tania żywność z Ameryki Południowej zaleje Polskę, a to będzie gwóźdź do trumny dla polskiego rolnictwa. Na to zgodził się Polski rząd w Brukseli, nie zawetował umowy. Polskie rolnictwo upada. Dla dobra Polski i Polaków rząd Tuska musi odejść, bo pod jego rządami stajemy się krajem żebraków" - tak zamierzenia rządowe ujawnione przez media skomentował w mediach społecznościowych prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, europoseł VI kadencji z Warmii i Mazur oraz Podlasia, dr Bogusław Rogalski.

Czytaj więcej...

Podwyżka opłaty cukrowej nawet o 900 proc. Wiceprezes ZChR: Ma to się nijak do zdrowia konsumentów, bo dorosły Polak kupi i droższy energetyk

Zastępca Naczelnego

W projekcie nowelizacji podnoszącej opłatę cukrową podano kwoty, o które miałyby zdrożeć napoje zawierające cukier. Największa podwyżka dotyczy tzw. energetyków. Rozwiązania proponowane w projekcie ustawy o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2026 r. "Proponowana nowelizacja i tak poważna podwyżka opłaty cukrowej dla energetyków to po prostu skandal i drenowanie kies dorosłych Polaków. Ma to się nijak do zdrowia konsumentów, bo dorosły Polak kupi i droższy energetyk. Wiele produktów nam szkodzi, część potencjalnie szkodzi, ale to nie powód do notorycznego podnoszenia parapodatków czy opłat dodatkowych. Rząd Donalda Tuska - idąc tym tropem - może także wprowadzić opłatę kawową (kofeina szkodzi), opłatę herbacianą (teina szkodzi), opłatę margarynową (tłuszcze trans szkodzą), itd. Na koniec także opłatę za oddychanie powietrzem w aglomeracjach (smog szkodzi)." - tak podwyżkę opłaty cukrowej ocenił Paweł Czyż, wiceprezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...