Poprzyjmy wartości chrześcijańskie! Relacja z konferencji prasowej Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin

Zastępca Naczelnego

prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

Wybory prezydenckie budzą emocje i komentarze, do ostatnich chwil kampanii. W dniu 7 lipca 2020 roku odbyła się konferencja prasowa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, która cała stała się apelem do większości Polaków o poparcie tego kandydata, który gwarantuje obronę wartości chrześcijańskich.

Konferencję rozpoczął rzecznik prasowy ZChR, Paweł Czyż, prezentując ugrupowanie jako partię chadecką. Senator Bogdan Pęk wystosował apel do wszystkich byłych członków Ligi Polskich Rodzin, aby poszli do wyborów i zagłosowali na Andrzeja Dudę, który jest gwarantem Państwa suwerennego. Zaznaczył, że Rafał Trzaskowski gwarantuje podległość wobec Niemiec. Podkreślił, że LPR opierała się na zasadach moralnych, wartościach, programie – który stoi w sprzeczności z tym, co czyni i mówi Rafał Trzaskowski.

Polską racją stanu jest wolna, suwerenna Polska, realizacja tego programu, który Państwo popieraliście”

– zwrócił się do elektoratu Ligi Polskich Rodzin. Jest to szczególnie ważne, gdy sieć obiegła niepokojąca wiadomość o poparciu Romana Giertycha dla Rafała Trzaskowskiego.

Bogusław Rogalski, prezes ZChR, określił te wybory jako najważniejsze w historii III Rzeczpospolitej, które zdecydują o sferze wartości. Czy będą to te wartości  którymi żyjemy od 1000 lat, czy rewolucja neobolszewicka, marksistowska.

„Reprezentujemy różne środowiska” – zauważył, dodając że łączą je wartości, które budowały LPR. Zwrócił się z prośbą  do elektoratu o poparcie Andrzeja Dudy, który jest w stanie obronić polską rodzinę, dzieci, przed deprawacją, małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Kluczowy był także apel do wyborców Konfederacji – dawniej elektoratu LPR – „nie bądźcie bierni, głosujcie zgodnie z naszym sumieniem narodowym, chrześcijańskim, poprzyjcie Andrzeja Dudę, który gwarantuje nam obronę tych wartości. Nie zachowujcie się jak Krzysztof Bosak, nie umywajcie rąk, gest Piłata jest zły w tych wyborach”.

ZOBACZ KONFERENCJĘ PRASOWĄ

 

Urszula Krupa opowiadała o LPR i rodzinie kochającej się, spostrzegając, że: „ideologia gender jest jedną z najgorszych ideologii lewicowych jakie były – niszczy dziecko, zanim ono zacznie być świadome tego, co się dzieje”. Wspieranie rodziny musi być więc zagwarantowane, zauważyła, ponawiając swój apel o odrzucenie konwencji stambulskiej. Prezydenta Andrzeja Dudę przedstawiła jako obrońcę wszystkich Polaków, którzy kochają Polską Ojczyznę. Kolegom, którzy mają szereg argumentów zdaje się prawdziwych, przypomniała : „prawda bez miłości jest zabójcza, zabija tego, kto ją wypowiada i tych, którzy jej słuchają.”

Prezes ZChR zakończył konferencję zapraszając wszystkich w imieniu Redaktora Naczelnego portalu Prawy.pl, ks. Ryszarda Halwy i swoim własnym – na Mszę Świętą za Najjaśniejszą Rzeczpospolitą i Prezydenta. Podkreślił, że trzeba zwrócić się do Opatrzności Bożej.

Źródło: Jan Bodakowski/Prawy.pl

 

Poniżej zamieszczamy za portalem Prawy.pl zapis mikrowywiadu z dr Bogusławem Rogalskim,

który jest pointą konferencji prasowej

Bogdan Pęk, dr Urszula Krupa, dr Bogusław Rogalski/NGO

Pytanie:

Moim gościem jest dziś Bogusław Rogalski ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Proszę powiedzieć dla portalu Prawy.Pl, co mogą zrobić katolicy, żeby pomóc Prezydentowi w wypełnieniu jego katolickich obietnic?

Odpowiedź:

Te wybory to są wybory o wartości. To jest starcie dwóch cywilizacji. Cywilizacji, która budowała Polskę przez ostatnie tysiąc lat, opartej na wartościach chrześcijańskich i tej cywilizacji, która przekroczyła Odrę, przypełzła do nas z zepsutymi wartościami LGBT i z rewolucją światopoglądową, obyczajową., którą reprezentuje pan Trzaskowski. Dlatego my, jako Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wzywamy wszystkich chrześcijan, wszystkich katolików w Polsce, do wzięcia udziału w tych wyborach, o stanięcie po stronie wartości i po stronie prawdy, i o poparcie pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który jest gwarancją dla nas wszystkich Polaków. Obrony rodziny, obrony małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny, jest gwarancją wreszcie obrony naszych dzieci przed deprawacją, z którą już mamy dzisiaj do czynienia. Jak to uczynić? Przede wszystkim, katolicy powinni przestać być bierni. Muszą wyjść z katakumb, do których zostali zepchnięci, przez lata komunizmu, a potem przez okres III RP. Bo sprawa wiary nie jest sprawą prywatną. To jest nasz świat wartości, który mamy obowiązek bronić, a najlepiej ten świat wartości bronimy poprzez wybory. Poprzez akt wyborczy i oddanie głosu. Stąd wszyscy katolicy dzisiaj powinni się zmobilizować i przede wszystkim, oddać głos na tego kandydata, który jest dla nas gwarantem zachowania wartości chrześcijańskich w naszym kraju. A takie gwarancje daje dzisiaj Prezydent Andrzej Duda.

Pytanie:

I co po wyborach powinni robić katolicy, żeby pomóc właśnie Prezydentowi?

Odpowiedź:

Po wyborach, przede wszystkim, katolicy powinni wspierać te ugrupowania w przyszłym Parlamencie – bo my myślimy już trochę dalej, myślmy w kategoriach roku 2023, gdy będą wybory parlamentarne. Zobaczmy: dzisiaj w Sejmie brakuje formacji chrześcijańskiej, która byłaby w stanie wymóc na Parlamencie i rządzących obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci; zlikwidowanie zapisów, które są za aborcją eugeniczną czyli za zabijaniem dzieci chorych. To trzeba zmienić. Musi być ugrupowanie, które będzie sumieniem Polskiego Narodu, które będzie wzywać do tego, aby rządzący i Parlament opierali swoje ustawy o wartości chrześcijańskie, czyli o wartości, które są bliskie większości Polaków. Dlatego po wyborach zachęcam wszystkich katolików do sympatyzowania i wspierania nas, Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, bo my chcemy być w przyszłym Parlamencie właśnie głosem wszystkich chrześcijan w naszym kraju.

Bardzo dziękuję.

Rozmawiała: Aleksandra Pietkiewicz

 

 

Komentarze są zamknięte