Pozytywny program i jasny przekaz ideowy chadeków z ZChR powodem szybkiego rozrostu ich struktur?

Zastępca Naczelnego

Krzysztof Maciejewski/ZChR

Jak informowaliśmy, Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaapelowało 3 czerwca do kandydatów reprezentujących środowiska centro- i prawicowe o rezygnację ze startu w wyborach prezydenckich. Partia chce, by jak największe szanse na reelekcję miał Andrzej Duda. Apel prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowanego VI kadencji, dr. Bogusława Rogalskiego o wycofanie się z wyborów Krzysztofa Bosaka, Mirosława Piotrowskiego, Stanisława Żółtka oraz Marka Jakubiaka i faktyczne wsparcie przez opozycyjną partię kandydatury urzędującego Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudy stały się prawdopodobnie katalizatorem szybkiego rozwoju struktur terenowych chadeków. Jak informuje Zjednoczenie, pełnomocnikiem chadeków w okręgu wyborczym z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim został właśnie poseł V,VI,VII,VIII kadencji Sejmu RP (2005-2011 i 2014-2019) z listy Prawa i Sprawiedliwości, mieszkający w Radomsku, Krzysztof Maciejewski.

Ukończył w 1977 studia z zakresu technologii maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Częstochowskiej. Pracował w Fabryce Maszyn „Radomsko”, następnie prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 1998–2002 był radnym powiatu radomszczańskiego, następnie zasiadał w radzie miasta Radomsko.

W wyborach w 2001 z listy Prawa i Sprawiedliwości bez powodzenia kandydował do Sejmu, a w 2005 został wybrany na posła V kadencji w okręgu piotrkowskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 10 837 głosów (ślubował 15 listopada 2007). W Sejmie VI kadencji wszedł w skład Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W 2011 nie został ponownie wybrany. W grudniu tego samego roku zajął się tworzeniem struktur Solidarnej Polski w okręgu piotrkowskim. Został wiceprzewodniczącym powołanej dwa lata później rady głównej tej formacji, a w 2014 kandydował z jej listy do Parlamentu Europejskiego. W tym samym roku bez powodzenia kandydował do rady powiatu radomszczańskiego z listy lokalnego komitetu. Objął jednak następnie zwolniony mandat poselski, przystępując do klubu PiS. Utrzymał go również na kolejną kadencję w wyborach w 2015, otrzymując 6818 głosów. W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji.”

– czytamy na stronie Wikipedii o Krzysztofie Maciejewskim.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Chadecy z ZChR żądają publicznych przeprosin od eurodeputowanego Wiosny Łukasza Kohuta za pomówienie

We Wrocławiu powołano Honorowy Komitet Poparcia Prezydenta Andrzeja Dudy. W składzie również przedstawiciele konstruktywnej opozycji!

Mieszkańcy Opolszczyzny skutecznie apelowali do chadeków (ZChR) o złożenie tzw. Samorządowej Karty Praw Rodzin. Prawo i Sprawiedliwość poprze inicjatywę

Członek KRRiT prof. Janusz Kawecki poparł na antenie Radio Maryja apel lidera chadeków dr. Bogusława Rogalskiego w sprawie wyborów prezydenckich!

Szybki rozwój polskich chadeków. Poznańskie Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin ma nowego przewodniczącego

Lider chadeków (ZChR) dr Bogusław Rogalski: Silna Polska kontra „czekoladowy orzeł” 2.0

Pan poseł Krzysztof Maciejewski i jego doświadczenie parlamentarne będzie dla nas cennym wsparciem. Warto dodać, że niedawno przewodniczącym naszych poznańskich struktur został inny były parlamentarzysta Przemysław Sytek. Niewątpliwie będziemy starannie przygotowywali projekty ustaw, które bedziemy chcieli przeprowadzić w Sejmie RP X kadencji wybranym w 2023 roku. Jesteśmy sojusznikami dobrych zmian. Zatem, dobre projekty rządzących będziemy wspierać. Te szkodliwe społecznie, szkodliwe dla interesu Polski będziemy krytykować. Wychodzimy z pozytywnym programem i mocnym ideowym przekazem. Jesteśmy przy tym konsekwentni i samodzielni. Już zbieramy tego efekty w postaci szybkiego rozrostu struktur terenowych”

– mówi NGO prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte