Powstał Komitet „Suwerenni”. Już setki znanych osób popierają reformę sądownictwa

Zastępca Naczelnego4

Grafika za niezalezna.pl

W obronie reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości zawiązał się komitet „Suwerenni”, na którego czele stanął działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, wydawca, przewodniczący warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, Adam Borowski. Organizacja zrzesza już blisko 50 osób,  a wśród nich są m.in. sędzia Bogusław Nizieński, przewodniczący NSZZ „Solidarność Piotr Duda czy opozycjonista z PRL Adam Słomka. Wsród popierających „Suwerennych” znalazł się także lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, Bogusław Rogalski i wielu zasłużonych działaczy „Solidarności”, jak Andrzej i Joanna Gwiazdowie oraz Krzysztof Wyszkowski. Lista jest ciągle otwarta, a inicjatorzy komitetu czekają na kolejne zgłoszenia.

Musimy pokazać, że jest oddolna mobilizacji ludzi. Staramy się docierać do osób pokrzywdzonych, weteranów. To nie są ludzie, którzy padli ofiarą błędu, a systemowego przestępstwa, zbrodni sądowych”

– powiedział w rozmowie z Niezależną Adam Słomka z KPN.

Mamy ok. 200 sędziów, którzy wydali wyroki śmierci na Żołnierzach Niezłomnych w latach 1944-1985. Takich wyroków zapadło ok. 10 tysięcy. Sędziowie mają wielką, nierozliczoną zbrodnię na swoim sumieniu. Poza tym mamy 400 sędziów, którzy orzekają obecnie w sądach, a którzy skazywali w stanie wojennym. To m.in. najsłynniejszy prezes SN Jerzy Iwulski, ale też inni – np. sędzia Waldemar Płóciennik. To niesamowite, że problem dalej nie jest rozwiązany (…) Nie jest tak, że kasta ma poparcie narodu, a wszyscy milczą. Ani kroku wstecz”

– ocenił w rozmowie z tym samym portalem Słomka.

ZOBACZ WYWIAD Z ADAMEM SŁOMKĄ DLA RADIA WNET!

 

W obronie reformy sądów! ZOBACZ, kto dołączył już do Komitetu „Suwerenni”

„Suwerenni” popierają reformę sądownictwa. Słomka dla Niezalezna.pl: Jesteśmy moralną legitymacją

Adam Słomka: Zbrodniarze z „nadzwyczajnej kasty”

Zarząd Główny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin ze zdziwieniem przyjmuje opinię z dnia 23 stycznia 2020 roku podjętą przez sędziów trzech izb Sądu Najwyższego w sprawie rzekomo nienależycie obsadzonych składów sędziowskich, w których skład wchodzą sędziowie powołani z udziałem tzw. „nowej KRS”. Uważamy, że grupa sędziów uzurpuje sobie prawo zastępowania władzy ustawodawczej i wykonawczej. Pragniemy w tym kontekście przypomnieć publicznie słowa Monteskiusza: „Nie ma również wolności, jeśli władza sądowa nie jest oddzielona od władzy prawodawczej i wykonawczej. Gdyby była połączona z władzą prawodawczą, władza nad życiem i wolnością obywateli byłaby dowolną, sędzia bowiem byłby prawodawcą. Gdyby była połączona z władzą wykonawczą, sędzia mógłby mieć siłę ciemiężyciela”

– pisali niedawno w specjalnym oświadczeniu chadecy, których lider dr Bogusław Rogalski poparł Komitet „Suwerenni”.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Chadecy publicznie pytają o należytą obsadę sądów z udziałem sędziów powołanych przez Radę Państwa PRL!

Zajęliśmy jako Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin jasne stanowisko w sprawie niedawnej opinii trzech izb Sądu Najwyższego. Jej stosowanie zostało słusznie zawieszone przez Trybunał Konstytucyjny. Niemniej, trzeba się mobilizować. Dlatego zachęcam wszystkich do udziału w demonstracji w obronie reformy sądownictwa odbędzie się przed gmachem Trybunału Konstytucyjnego na al. Szucha w Warszawie 8 lutego o godzinie 12.00″

– powiedział NGO dr Rogalski.

 

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS NIEZALEŻNEJ O SUWERENNYCH

Niezależna/Piotr Galicki

 

 

 1. Anonim
  | ID: 831a3389 | #1

  Znanych?

 2. | ID: b8dd36a9 | #2

  Jestem pełen uznania dla działalności obywatelskiej Pana Adama Słomki , Jego wielkiego poświęcenia dla praworządności oraz , obnażenia patologii w wymiarze sprawiedliwości. Jest Wielkim Patriotom , tacy ludzie powinni zasiadać w Polskim Parlamencie , a nie mierzwy pokroju Czarzastego czy Borysa Budki.

 3. gajowy
  | ID: fb886adb | #3

  Pan Słomka w tej maciejówce jest po prostu śliczny. A co to za umysł ! No kiedy go słucham, to zastanawiam się: kiedy On się ostatnio badał. Podobny do Pana Słomki jest niejaki Pan Zawisza. Niedawno okazał w pełni swój patriotyzm, umiłowanie praworządności i katolicyzm.

 4. Anonim
  | ID: 5434bfae | #4

  Witajcie – wszyscy patrioci i uczciwi ludzie w Naszym kraju spotkajmy się 8 lutego w Warszawie aby położyć kres tej sędziowskiej h ydrze i oczyścić nasz kraj z tej czerwono – tęczowej zarazy

Komentarze są zamknięte