Jan Olszewski kontra Selma Kurz – sonda internetowa feministek. Głosujemy!

Zastępca Naczelnego

Screen FB

Feministki z Podbeskidzia postanowiły zareagować na inicjatywę byłej radnej Sejmiku Wojewodztwa Śląskiego i naszej redakcyjnej koleżanki Moniki Sochy-Czyż w sprawie nadania jednej z ulic w Bielsku-Białej imienia zmałego w lutym premiera Jana Olszewskiego. „Czarny Protest Bielsko-Biała” na swoim profilu na portalu Facebook stworzył sondę licząc najpewniej na przytłaczające zwycięstwo. Głosujemy! To ważne, aby się zaangażować i kliknąć na fotografię śp. premiera Olszewskiego. W tej chwili głosowało około 700 osób, a sama ankieta ma potrwać jeszcze 6 dni. Zadaniem patriotów jest oddanie swojego głosu, kopiownie tej sondy na swoje tzw. tablice i przekonywanie do głosowania znajomych – mówi Monika Socha-Czyż.

 GŁOSUJEMY!

Zaloguj się na swój profil Facebook i kliknij na foto J.Olszewskiego!

Warto dodać, że wczoraj do prezydenta Bielska-Białej – prowadzącego rejestr stowarzyszeń zwykłych w tej gminie –  trafił wniosek naszej redakcyjnej koleżanki o rejestrację Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego.

To jest ponadpartyjna inicjatywa – szczególnie dla członków Klubów Gazety Polskiej czy Solidarnych 2010 ale i członków dawnego Ruchu Odbudowy Polski czy obecnych zwolenników Zjednoczonej Prawicy aby działać w pewnych przestrzeniach razem. Planujemy współpracę z IPN ale i aktywne reakcje na przejawy antypolonizmu czy naruszania dobrego imienia żołnierzy Polskiego Państwa Podzemnego, np. z Armii Krajowej czy Narodowych Sił Zbrojnych”

– tłumaczy Socha-Czyż.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Według władz Bielska-Białej austriacka śpiewaczka Selma Kurz zasługuje na upamiętnienie. Co z niedawno zmarłym Janem Olszewskim?

Czy Jan Olszewski zastąpi Ludwika Waryńskiego?

Władze Bielska – Białej „grają na zwłokę” w sprawie ulicy Jana Olszewskiego?

„No comments” części włodarzy Bielska – Białej w sprawie ulicy Jana Olszewskiego

Podpisy w sprawie uhonorowania Jana Olszewskiego trafiły na biuro prezydenta Bielska – Białej

 

Monika Socha-Czyż tuż przed złożeniem dokumentów Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego/fot. NGO

 

To dobra inicjatywa, aby w zorganizowany sposób łaczyć środowiska patriotyczne w formule Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego. Przypominam, że w 1998 roku ze zmarłym śp. Janem Olszewskim tworzyliśmy koalicję Ruch Patriotyczny „Ojczyzna”, który w wyborach samorządowych zdobył nawet mandaty radnych wojewódzkich. Z premierem w Sejmie RP III kadencji siedzieliśmy na sali plenarnej obok siebie. Sporo rozmawialiśmy. Dobrze, że ktoś realnie upamiętnia jego dorobek. Wyrażam też wsparcie dla nadawania w Polsce miejscom w przestrzeni publicznej nazwy osoby Jana Olszewskiego”

– komentuje NGO lider KPN-NIEZŁOMNI i były poseł Adam Słomka.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte