Władze Bielska – Białej „grają na zwłokę” w sprawie ulicy Jana Olszewskiego?

Zastępca Naczelnego

Wczoraj nasza redakcyjna koleżanka, radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji, Monika Socha-Czyż otrzymała pismo zastępcy prezydenta Bielska – Białej Waldemara Jędrusińskiego w sprawie jej wniosku z 18 lutego br., w którym zwróciła się ona o zmianę obecnej nazwy ulicy Ludwika Waryńskiego na ulicę imienia niedawno zmarłego premiera III RP Jana Olszewskiego. Jędrusiński, który był członkiem władz krajowych Unii Wolności poucza byłą radną o przepisach ustawy o samorządzie gminnym …

Zasadnością zmiany – według pisma Waldemara Jędrusińskiego – ma zająć się Komisja Ekspercka ds. Nazewnictwa Ulic, Placów oraz Obiektów Fizjograficznych działająca przy Prezydencie Bielska – Białej. Tak się składa, że obecnym włodarzem miasta jest członek Platformy Obywatelskiej Jarosław Klimaszewski, a szefem Rady Miasta Bielska – Białej jest b. parlamentarzysta Unii Demokratycznej/Unii Wolności Janusz Okrzesik.

 

 

 

Chciałabym, żeby nie stosować w tej sprawie obstrukcji politycznej. Sprawa zmiany ulicy Ludwika Waryńskiego – twórcy tzw. I Proletariatu, którego wywyższyły władze PRL na banknocie 100. złotowym – powinna być już przesądzona. Pan Jędrusiński zupełnie niepotrzebnie mnie poucza o przepisach … zamiast przedstawić stanowisko władz miasta w sprawie upamiętnienia Jana Olszewskiego. Nie biorę pod uwagę nawet sytuacji, że mój wniosek nie trafi pod głosowanie na sesji bielskich radnych. Liczę, że radni Niezależnych.BB Janusza Okrzesika oraz radni Prawa i Sprawiedliwości zdecydują się na głosowanie za moim wnioskiem. Sądzę, że opinia IPN o proponowanej przeze mnie zmianie będzie tu pozytywna”

– mówi NGO Monika Socha-Czyż.

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Czy Jan Olszewski zastąpi Ludwika Waryńskiego?

 

Wczoraj przesłaliśmy do Biura Prasowego Urzędu Miasta w Bielsku – Białej pytania w sprawie stanowiska władz miasta w sprawie inicjatywy byłej radnej wojewódzkiej. Niestety, do czasu publikacji tego materiału, nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi.

 

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte