„No comments” części włodarzy Bielska – Białej w sprawie ulicy Jana Olszewskiego

Zastępca Naczelnego

Fot. NGO

Czasem warto nie pisać nic … zamiast narażać się na śmieszność. Najnowszym przykładem swoistego polotu informacyjnego wykazał się rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bielsku – Białej Tomasz Ficoń. Chodzi o wniosek naszej redakcyjnej koleżanki i radnej Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji Moniki Sochy-Czyż z 18 lutego br. o zmianę ulicy twórcy I Proletariatu Ludwika Waryńskiego na ulicę upamiętniającą zmarłego niedawno premiera Jana Olszewskiego. To niewielka uliczka położona w centrum Bielska – Białej.

Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń, poproszony o przedstawienie stanowiska prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego oraz szefa tamtejszej rady miasta Janusza Orzesika w sprawie inicjatywy Moniki Sochy-Czyż, poinformował, że „(…) Ani Pan Prezydent, ani Pan Przewodniczący nie komentują wniosków mieszkańców, które wpływają do Urzędu Miejskiego”

To interesujące stanowisko, albowiem przedstawiciele bielskiego samorządu – ci tworzący większość w radzie miasta i sam prezydent Klimaszewski – wielokrotnie wypowiadają się na temat inicjatyw i wniosków mieszkańców … jeśli te tematy są dla nich medialnie wygodne.

Tymczasem wiceprzewodniczący Rady Miasta Bielska – Białej z Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Drabek – poproszony przez NGO o komentarz w tej sprawie – bez żadnego problemu przedstawia stanowisko opozycyjnych radnych Zjednoczonej Prawicy.

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Czy Jan Olszewski zastąpi Ludwika Waryńskiego?

 

 

Jak każda zmiana ulicy podlega pewnej procedurze. Jeśli wniosek o zmianę ulicy Ludwika Waryńskiego na ulicę Jana Olszewskiego przejdzie całą procedurę (np. opinię Zespołu Eksperckiego ds. Nazewnictwa Ulic, Placów i Nazw Obiektów Fizjograficznych i IPN- przyp. aut.) to nie widzę powodu aby mieć tu jakiekolwiek obiekcje. Postać pana premiera Olszewskiego jest nam bliska. Jak dojdziemy do momentu gdy będziemy podejmować decyzję to nasze stanowisko będzie jasne i czytelne”

– mówi nam w rozmowie wspomniany wyżej radny Przemysław Drabek z PiS.

Podsumowując. Rzecznik bielskiego ratusza Tomasz Ficoń zamiast buty i arogancji mógłby wykazać więcej dobrej woli i brać pod uwagę, że postać zmarłego premiera Jana Olszewskiego jest dla wielu mieszkańców Bielska – Białej ważna – podobnie jak jej upamiętnienie. Zatem należy się im wiedza w sprawie upamiętnienia zmarłego o stanowisku prezydenta Jarosława Klimaszewskiego z Platformy Obywatelskiej i lidera Niezależnych.BB, Janusza Okrzesika, który jako parlamentarzysta Unii Demokratycznej / Unii Wolności przez lata mijał premiera Jana Olszewskiego na parlamentarnych korytarzach. To powinno być dla wszystkich jasne …

 

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte