List otwarty Adama Sandauera do ambasador USA Georgette Mosbacher

Zastępca Naczelnego

Adam Sandauer (L) i Georgette Mosbacher (P), fot. za www.pl.usembassy.gov/FB

Adam Sandauer – znany działacz niepodległościowy i  honorowy przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów „Primum Non Nocere”, organizacji domagającej się udzielania natychmiastowej pomocy ofiarom błędów medycznych, w 2016 roku odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski – zwrócił się z listem otwartym do ambasador USA w Polsce  Georgette Mosbacher. CZYTAJ CAŁOŚĆ!

Zwracam się do Pani o pomoc w doprowadzeniu do usunięcia obelżywego, antysemickiego filmu z YouTube. Pojawia się on jako jeden z pierwszych rezultatów wyszukiwania google, po wpisaniu mojego imienia z nazwiskiem. Antysemicki filmik, promowany przez YouTube, tytułem i odautorskim opisem, relacjonuje to inaczej: Sandauer ratował się ucieczką ze studia, obawiając się debaty o ustawie 447…. Bohaterem filmu i licznych komentarzy jest polski patriota, który przepędza Żyda ( tzn. mnie ) … Znaczna część z prawie tysiąca komentarzy, ma rasistowski charakter”

– napisał Sandauer.

Adam Sandauer

 

Ekscelencja Georgette Mosbacher
Ambasador Stanów Zjednoczonych
Ameryki Północnej

LIST OTWARTY

Wielce Szanowna Pani Ambasador,

Zwracam się do Pani o pomoc w doprowadzeniu do usunięcia obelżywego, antysemickiego filmu z YouTube. Pojawia się on jako jeden z pierwszych rezultatów wyszukiwania google, po wpisaniu mojego imienia z nazwiskiem.

Materiał jest oparty o wydarzenia z dn. 27.01.2018 r z telewizyjnego Studia Polska, gdy obrażany przez antysemitę wyszedłem, by wrócić, po przeprosinach ze strony prowadzących program. Dysponuję rejestracją video, przebiegu zdarzeń i przesyłam dysk.

Antysemicki filmik, promowany przez YouTube, tytułem i odautorskim opisem, relacjonuje to inaczej: Sandauer ratował się ucieczką ze studia, obawiając się debaty o ustawie 447…. Bohaterem filmu i licznych komentarzy jest polski patriota, który przepędza Żyda ( tzn. mnie ) … Znaczna część z prawie tysiąca komentarzy, ma rasistowski charakter.

Np (proszę wybaczyć wulgaryzmy, ale pisownia oryginalna ) :

— Kurwa obchodzą się z tym jebanym żydem jak z jajkiem

— Won ze studia, won z Polski jak się nie podoba!!!

— NALEZY WRESZCIE SKONCZYC Z CZOLGANIEM NASZEJ UKOCHANEJ OJCZYZNY PRZEZ SEMICKIEGO PSA.

— Żydek focha pokazal po paru slowach prawdy

— Jeśli Żydom mowi się prawde w oczy, uciekają ze studia jak szczury z tonacego statku.

— dosc takich klamstw zyd mowi w studio ze nie jest zydem tylko Polakiem. Prosze troche poczytac o tym Sandauerze. ŻYD i kropka!!!!

— PRAWDA boli ich naród nie wybrany tylko zakłamany i za szekle wszystko zrobią

— ZYDZI WSTAC I WYJSC ZE SLOWIANKICH ZIEM

— Won z Polski do kibicu!

— Jebac Żydów kurwa !!!!!!!

— nie daj Bog takich pasożydow

— Przecież ten Sandauer nawet dobrze po polsku nie mów, nie zna znaczenia podstawowych słów to jaki z niego Polak.

— Nie umiesz się podporządkować to wypiera… ! Polska dla Polaków!

— itd…

Szerząc nienawiść rasową film narusza zasady YouTube i dawno powinien zostać usunięty. Jednak, mimo wniosków: moich , mojego prawnika i wielu internautów, antysemicki film jest nadal promowany. Pozwać autora nie mogę, bo nie wiem kim on jest i gdzie mieszka. Proszę o wskazanie jakiejś skutecznej drogi, ochrony moich dóbr osobistych przed pomówieniami, bo z przyczyn zdrowotno finansowych pozywanie YouTube przed Sądem w USA jest dla mnie nie wykonalne. Nie mam możliwości dochodzić przyczyn dla których YouTube, wbrew własnym zasadom, zamiast wykasować, promuje kłamliwy film propagujący nienawiść.

Jeśli celem jest pokazywanie antysemityzmu w Polsce, to oświadczam nie zamierzam godzić się na przyjęcie uwłaczającej roli eksponatu – dyżurnego Żyda do bicia. Ani dla antysemitów, ani dla YouTube.

Zwracam się do Pani Ambasador z prośba o podjęcie wszelkich działań, zgodnie z ustawą 672 o zwalczaniu antysemityzmu w Europie, w tym i o spowodowanie usunięcia skandalicznego materiału.

Licząc na pomoc, z wyrazami szacunku

(-) Adam Sandauer

Warszawa, 5 maja 2019 r.

 

 

 

 

Komentarze są zamknięte