Pawlak ujawnia smutną prawdę o polskojęzycznych mediach

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Waldemar Pawlak ówczesny wicepremier rządu PO-PSL powiedział smutną prawdę o mediach, że są dłuższym ramieniem polityki zagranicznej głównie Niemiec. Podczas ujawnionych dopiero dzisiaj nagraniach z „Sowy”,  można dojść  do wniosku, że nie ma mediów prywatnych myślących „pro-państwowo”, poza kilkoma tygodnikami. Lokalnie nie ma większych mediów regionalnych będących w Polskich rękach. Pawlak to potwierdza. 

Oto najciekawsze fragmenty nagrań:

Waldemar Pawlak zaznaczył, że TVN mimo małej kapitalizacji ma wielki wpływ na to co w kraju się dzieje.

 

Michał Sołowow odpowiada:

 

TVN nie generuje cashu [pieniędzy], panie premierze, i dlatego jest na tyle wyceniany. Tu jest jakby…”.

 

Waldemar Pawlak:

 

Bardzo dobrze pan na to patrzy, otóż ja bym powiedział dalej, że można by sobie nawet wyobrazić, że do takiej firmy jak TVN opłaci się dopłacić, żeby mieć taki wpływ na politykę jak TVN. Niemcy sobie kupili – przez inwestycję w Axel Springer – „Fakt”, „Newsweek”, Onet. To są przykłady, gdzie ja mogę jednak powiedzieć, że na Tuska większy wpływ ma artykuł w „Fakcie” niż opinia Konfederacji Pracodawców czy Komisji Trójstronnej. (…) Dzisiaj oddziaływanie mediów, które są pod kontrolą różnych międzynarodowych koncernów, jest dużo większe na polski rząd niż wszystkich przedsiębiorców razem wziętych”.

 

Waldemar Pawlak dalej kontynuuje kwestię TVN-u:

 

Niech pan wrzuci sobie statystykę – w ilu przypadkach TVN zaatakowało międzynarodowe globalne koncerny, a w ilu przypadkach zaatakowało w dużych programach polskich przedsiębiorców, to pan zobaczy. To nie jest tak, że dziennikarze to jest takie bezhołowie i bezmózgowie. Niech pan sobie wyobrazi, że w Polsacie jakiemuś dziennikarzowi zachciałoby się skrytykować inwestycje Solorza, Polkomtel czy jakieś inne…”.

 

Pawlak w dalszej części rozmowy namawiał Sołowowa namawiał do zakupienia akcji ITI, które było właścicielem TVN-u.

NGO, tysol

  1. Piotr
    | ID: a94c4f70 | #1

    Dziwne „autorytety” w tym portalu na początku Marcinkiewicz ktory zniszczył żeście milionom Polaków zdradzając tajemnice państwowe spekulantom bankowym a teraz gościu przez którego płacimy 2wyzsze cenę za gaz …

Komentarze są zamknięte