
UM w Bielsku – Białej, fot. NGO
Wybory samorządowe ujawniły poważną polaryzację społeczną, a ich wyniki przypominają raczej efekty plebiscytu „za” i „przeciw” Zjednoczonej Prawicy. W Bielsku-Białej 4 listopada odbędzie się druga tura wyborów, w której wezmą udział kandydat Koalicji Obywatelskiej Jarosław Klimaszewski oraz kandydat PiS Przemysław Drabek.

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł
Po ujawnieniu przez portal TVP Info taśmy, na której poprzedni oraz obecny prezesi Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemar Pawlak i Władysław Kosiniak-Kamysz ubolewają nad działaczami swojej partii, że „nie chcą się uczyć”, a „kształcenie ustawiczne się nie przyjęło” w PSL, natychmiast przypomniała mi się pewna historia z epoki PRL.