Jakie kroki w sprawie skandalu w Mrągowie podejmie Zbigniew Ziobro?

PAC1

Paweł Czyż z NGO, fot. YT

Dziś do naszego redakcyjnego kolegi Pawła Czyża dotarło postanowienie Sądu Rejonowego w Mrągowie z dnia 29 maja br. wydane przez SSR Patrycję Abel – Mordasewicz wydane przy udziale prokuratora Prokuratury Rejonowej Piuotra Machula (sygn. II Kp 2/18) o utrzymaniu w mocy postanowienia z dnia 30 listopada 2017 roku w sprawie możliwej agenturalnej działalności oraz przestępstwa z art. 256 kk, których miało się dopuścić stowarzyszenie „Kursk” i jego lider Jerzy Tyc.

 

Jeszcze dzisiaj wystąpię do Zbigniewa Ziobro, aby wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratorów, którzy nie chcą ścigać agentury oraz sędziów, którzy wydawali w tej sprawie te haniebne postanowienia – mówi lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka, który w sierpniu 2017 roku poinformował o działalności „KURSKA” m.in. ABW, AW i SKW.

To jakieś kuriozum. Wpierw prokuratura umorzyła dochodzenie BEZ UZASADNIENIA. Potem sąd uznał, że nie jestem stroną tego postępowania. Rzekomo nie jestem pokrzywdzonym albowiem działania „Kurska” i Jerzego Tyca gloryfikujące Armię Czerwoną nie mają wpływu na moje dobra osobiste. Tymczasem skoro wolno wychwalać totalitaryzm I komunizm to moi dziadkowie kpt. rez. Fabian Czyż z 6 Wileńskiej Brygady AK i ppor. rez. Feliksa Czyż z 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w świetle działań „Kurska” i tego nobilitowania okupantów doznali uszczerbku na dobrach osobistych w postaci dobrego imienia i pamięci o ich walce. Uważam, że skoro oboje niedawno zmarli, a działania tej organizacji mają wpływ na ich ocenę, to zatem taka działalność tej prokremlowskiego stowarzyszenia ma też wpływ na moje dobra osobiste. W związku z prawomocnym postanowieniem Sądu Rejonowego w Mrągowie złożę skargę do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, m.in. na złamanie art. 3 i 6 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności – komentuje NGO Paweł Czyż.

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Adam Słomka: Kiedy zostanie zatrzymany szef „Kurska” Jerzy Tyc?

Afera z „Kurskiem” się rozkręca?

Paweł Czyż (NGO): Koniec agenturalnej działalności „Kurska”?

Sukces Adama Słomki: Rosjanki zatrzymane przez ABW animowały zielone ludziki z „Kurska”!

Adam Słomka: Dlaczego polskie służby specjalne nie reagują na działalność „Kurska”?

Czy minister Patryk Jaki zareaguje w sprawie promowania totalitaryzmu na zgromadzeniu publicznym w gminie Lewin Brzeski?

Czy szef MSWiA Joachim Brudziński uwzględni propagujących komunizm?

 

 

Myślę, że postanowienie Sądu Rejonowego w Mrągowie de facto powoduje, że nie można skutecznie ścigać promujących komunistyczny totalitaryzm. Ilu bowiem mamy jeszcze bezpośrednio pokrzywdzonych działaniem Armii Czerwonej i jej apologetów. Kilka tysięcy bohaterów w wieku po dziewięćdziesiątym roku życia? To jest skandal, że prokurator obecny na sali rozpraw w dniu 29 maja i sędzia usankcjonowali w imieniu Państwa Polskiego takie haniebne orzeczenie. Oczekuję pilnej reakcji Zbigniewa Ziobro – podsumowuje w rozmowie z NGO lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka.

 

(jak), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 1. Zajączkowski
  | ID: 1cac4fdd | #1

  Kursk działa także w zaświatach?
  Panie Czyż ogarnij się pan i nie nadawaj na Polskę do niemieckich homosiów z UE
  Chyba, że ktoś tak każe, tego nie wiemy.
  Wiemy natomiast, że chodzi o wyczyszczenie ziem zachodnich z pomników czasów 2 wś.
  Takie „czyszczenie magazynów” w Prusach przed nadejściem nowych- starych właścicieli tychże ziem…

  Swoją drogą Szanowna Redakcja musi być zdesperowana drukując takie artykuły :)

Komentarze są zamknięte