Adam Słomka: Kiedy zostanie zatrzymany szef „Kurska” Jerzy Tyc?

PAC2

Konferencja w siedzibie ONZ w Genewie, 15.05.2018 r. Pierwszy od lewej: Jerzy Tyc.

Pod koniec ostatniego tygodnia przez większość mediów przetoczyła się informacja o zatrzymaniu przez ABW dwóch Rosjanek, które w ścisłym kontakcie z przedstawicielstwami Rosji animowały agenturalne stowarzyszenie „Kursk” z jego liderem Jerzym Tycem. Zawiadomienie w sprawie tej organizacji adresowane do szefów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu złożyłem w sierpniu 2017 roku. Tymczasem 15 maja br. Jerzy Tyc spokojnie brał udział w „konferencji” na terenie siedziby ONZ w Genewie, gdzie pośrednio oskarżył Państwo Polskie o spolegliwość w odradzaniu się neonazizmu!

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Afera z „Kurskiem” się rozkręca?

Paweł Czyż (NGO): Koniec agenturalnej działalności „Kurska”?

Sukces Adama Słomki: Rosjanki zatrzymane przez ABW animowały zielone ludziki z „Kurska”!

Adam Słomka: Dlaczego polskie służby specjalne nie reagują na działalność „Kurska”?

Czy minister Patryk Jaki zareaguje w sprawie promowania totalitaryzmu na zgromadzeniu publicznym w gminie Lewin Brzeski?

Czy szef MSWiA Joachim Brudziński uwzględni propagujących komunizm?

 

Jak czytamy na stronie „Nieśmiertelnego pułku”, organizacji założonej w Tomsku w 2011 roku:

„15 maja przedstawiciele organizacji publicznych z Rosji, Białorusi, Izraela, Polski, Armenii, Gruzji, Szwajcarii i innych krajów odbyli w Genewie konferencję przeciwko gloryfikacji nazizmu i neonazizmu. To drugie takie forum z ostatnich dwóch i pół miesiąca na terenie głównej siedziby ONZ w Genewie, mające na celu przeciwdziałanie próbom przerobienia historii II wojny światowej”.

Uczestnicy konferencji, która odbyła się przy wsparciu stałych misji Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi, uhonorowali minutą ciszy bojowników walki z faszyzmem”.

Moderator konferencji, współprzewodniczący ruchu „Nieśmiertelny Pułk” Nikołaj Zemtsow z Dumy Państwowej w wywiadzie dla korespondenta TASS zwrócił uwagę na fakt, że w porównaniu z poprzednią konferencją, która odbyła się w marcu, obecnych było więcej uczestników. Zwrócił uwagę na poparcie Republiki Białorusi i Izraela, wyrażając nadzieję, że w przyszłości „sala wypełni się jeszcze bardziej” przy pomocy wszystkich 133 państw, które w grudniu ubiegłego roku zagłosowały na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ za rezolucją w sprawie zwalczania bohaterstwa nazizmu.

Jerzy Tyc na „konferencji” w gmachu ONZ w Genewie.

 

Za to lider agenturalnego, rosyjskiego stowarzyszenia „Kursk” Jerzy Tyc miał powiedzieć, cyt.

„Возрождение эсэсовских организаций тесно связано с уничтожением памятников солдатам, которые разгромили фашизм, — сказал в беседе с корреспондентом ТАСС Ежи Тыц, председатель польского мемориального общества «Курск», восстанавливающего памятники советским и польским воинам.  Для меня, поляка, хорошо знающего, что нас освободила Красная армия и Войско Польское и что мою маму спас советский солдат, непонятно, как такое [снос памятников] может происходить в Польше, — продолжил собеседник агентства. По словам Тыца, во времена Варшавского договора, такое было бы невозможно, а сейчас неонацисты «поднимают голову». Руководитель общества «Курск» считает, что снос в Польше памятников советским и польским солдатам, которые воевали вместе с Красной армией, может означать «начало войны со своим народом”.

TŁUMACZENIE: „Ożywienie organizacji nazistowskich ma ścisły związek z niszczeniem zabytków poświęconych żołnierzom, którzy pokonali faszyzm” – powiedział Jerzy Tyc, przewodniczący stowarzyszenia Kursk, który przywraca zabytki żołnierzom radzieckim i polskim w rozmowie z korespondentem TASS. Prawdopodobnie my – Polacy, Rosjanie, inne narody – odpoczywaliśmy zbyt wcześnie. Wierzyliśmy, że plaga faszyzmu została zniszczona, ale okazało się, że nie. Okazało się, że poważni ludzie odpowiedzialni za pokój muszą nieustannie pracować – obserwować faszyzm i inne ruchy, takie jak Bandera. Dla mnie, świadomego Polaka jest jasne, że Armia Czerwona i Wojsko Polskie nas wyzwoliły i że radziecki żołnierz uratował naszą ojczyznę, nie jest jasne, jak takie [wyburzenie zabytków] może mieć miejsce w Polsce” – kontynuował rozmówca agencji. – I nie rozumiem, dlaczego politycy, i to nie tylko w Polsce, milczą, nie reagują na to, co dzieje się w Państwach Bałtyckich i na Ukrainie. Ludzie tam popierają nazistów. Według Tyca w czasach Układu Warszawskiego byłoby to niemożliwe, a teraz neonaziści „podnoszą głowy. Szef stowarzyszenia „Kursk” uważa, że ​​rozbiórka w Polsce pomników żołnierzy radzieckich i polskich, którzy walczyli u boku Armii Czerwonej może oznaczać „początek wojny z ich ludem”.

 

ZOBACZ MATERIAŁ NIEMIECKIEJ MDR

INICJOWANY PRZEZ AGENTURĘ!

MATERIAŁ NIEMIECKIEJ MDR inicjowany przez „Kursk” i Jerzego Tyca!

 

W konferencji wzięli udział przedstawiciele misji dyplomatycznych następujących państw: Syria, Turcja, Macedonia, Serbia, Algieria, Boliwia, KRLD, Brazylia, Irak, Wenezuela, Tadżykistan, Nikaragua, Cypr, Turkmenistan, Białoruś, Azerbejdżan, Chiny.

 

„Konferencja” w gmachu ONZ w Genewie.

 

Uczestnicy „konferencji” zostali ciepło przyjęci przez szefa Stałego Przedstawicielstwa Federacji Rosyjskiej przy ONZ w Genewie, Giennadija Michajłowicza Gatiłowa, który „podziękował za doskonałą konferencję i zauważył, że jest to niezwykle ważne dla poparcia stanowiska Rosji w ONZ„.

 

Reasumując. Jak wspomniałem na początku, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował publicznie o zatrzymaniu dwóch Rosjanek, które prowadziły działalność wrogą Polsce i animowały w naszym kraju „zielone ludziki”. Tymczasem pytam również publicznie, jak to jest, że Jerzy Tyc – szef „Kurska” – spokojnie wyjechał do Szwajcarii i najwyraźniej równie spokojnie wrócił do Polski … i nie został zatrzymany przez polskie służby specjalne? Czego jeszcze trzeba poza publicznym promowaniem przez niego kłamstwa historycznego, w obecności licznych dyplomatów, z ewidentną szkodą dla naszego kraju … aby uniemożliwić dalszą agenturalną działalność „Kurska” i Jerzego Tyca?

 

Apeluję do przewodniczącego sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych posła Marka Opioły o pilną reakcję w tej sprawie. Szczególnie, że 29 maja br. Sąd Rejonowy w Mrągowie będzie rozpoznawał kwestię odmowy przyjęcia zażalenia na umorzenie bez uzasadnienia zawiadomienia o popełnieniu przez „Kursk” i Tyca przestępstwa z art. 256 kk. Gdzie ta „dobra zmiana” w sądownictwie i prokuraturze, skoro można bez uzasadnienia odmówić śledztwa w sprawie agentury i promowania totalitaryzmu?

 

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

założyciel Centrum Ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich,

poseł na Sejm RP I,II,III kadencji

  1. zwierzyniecki
    | ID: d990c972 | #1

    to jeden z elementów wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosje przeciw m.in.Polsce;u nas działania są ułatwione;mają tu sporo „swoich” ludzi….to pozostałość po 45 latach PRLu,/mentalność sowiecka pozostała/po historycznym POrozumieniu przy okragłym stole,mazowieckiej grubej kresce,prezydenturze Jaruzelskiego i całym tym tzw.złotym wieku-wszak była „współpraca”…Rosja była gwarantem naszego bezpieczentwa-wg gen.Kozieja rakiety z Kaliningradu były wycelowane w kraje NATO a nie w Polskę…..”stara gwardia” wciąż działa…..nawet pomnika-czołgu „wdzięcznosci”nie można usunąć!

  2. Żołnierz.
    | ID: 29eccc48 | #2

    Kiedy zostanie postawiony przed sądem Adam Słomka? Za całokształt.

Komentarze są zamknięte