Czy szef MSWiA Joachim Brudziński uwzględni propagujących komunizm?

PAC1

Warszawska SM na postkomunistycznych „obchodach Dnia Wyzwolenia Warszawy” 17.01.2018 r., fot. profil FB stow. „Kursk”

Klub Parlamentarny PiS zawnioskował o uzupełnienie porządku posiedzenia Sejmu o punkt dotyczący informacji ministra Joachima Brudzińskiego na temat osób, stowarzyszeń i ugrupowań, co do których może zachodzić podejrzenie propagowania totalitarnych ustrojów państwa. To pokłosie afery ze stowarzyszeniem „Duma i Nowoczesność”, które zdaje się mieć charakter neonazistowski.

Tymczasem 17 stycznia 2018 r. w Warszawie odbyły się „uroczystości Dnia Wyzwolenia Warszawy”, tj. wkroczenia do ruin Warszawy okupantów z Armii Czerwonej oraz żołnierzy Zygmunta Berlinga. Pod obeliskiem „1 Armii Wojska Polskiego” zebrali się miłośnicy ZSRR i Armii Czerwonej!

Warto przypomnieć, ze formacje tworzone przez ZSRR na przełomie 1943 i 1944 roku określane jako „Wojsko Polskie” były pod każdym względem podporządkowane ZSRR, natomiast nie uznawały zwierzchnictwa polskiego rządu. W czerwcu 1943 Wódz Naczelny i premier RP gen. Władysław Sikorski uznał wojsko Zygmunta Berlinga za polską dywizję komunistyczną, o charakterze dywersyjnym, samego jego twórcę za zdrajcę, który zdezerterował z Wojska Polskiego (1).

W „obchodach” brało udział stowarzyszenie „Kursk” oraz jego lider Jerzy Tyc, który promuje otwarcie komunizm i radziecką okupację. Jakby tego było mało, pod „pomnikiem” wieniec składali m.in. przedstawiciele warszawskiej straży miejskiej!

Niedawno lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka opisywał w styczniowym KURIERZE WNET odmowę śledztwa w sprawie komunistycznej organizacji,

cyt.

„(…) pomimo 2 lat rządów „dobrej zmiany”, w obronę komunistów i obcych nam, rosyjskich interesów zaangażowana jest też Policja i prokuratura… 17 sierpnia 2017 wystosowałem zawiadomienie do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, szefów Agencji Wywiadu Piotra Krawczyka i Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotra Bączka o działalności stowarzyszenia „Kursk” i lidera tej organizacji Jerzego Tyca, wskazując na możliwe przestępstwo promowania oczywistej nieprawdy historycznej oraz płatne szpiegostwo na rzecz Federacji Rosyjskiej. Na agenturalną działalność tego ugrupowania zwracałem uwagę również w kontekście ponownego odsłonięcia totalitarnego monumentu w Mikolinie z udziałem samozwańczego przedstawiciela władz miasta (gm. Lewin Brzeski)!

Prokuratura Rejonowa w Mrągowie zatwierdziła niedawno postanowienie o umorzeniu dochodzenia – bez uzasadnienia. W tym samym czasie Jerzy Tyc w Moskwie spotykał się z rosyjskimi deputowanymi do Dumy Państwowej, m.in. Jarosławem Niłowem, współautorem ustawy o „czarnych listach”, umożliwiającej kontrolę Internetu z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego! Towarzysz Tyc w części spotkań brał udział w mundurze LWP. Warto wspomnieć, że Władimir Żyrinowski niedawno domagał się, aby wszyscy w Polsce mówili po rosyjsku. „Kursk” czerpie środki z nielegalnego finansowania, w tym na konta w rosyjskich bankach, np. w Sbierbanku. Od 1 sierpnia 2014 roku Sbierbank razem z czterema innymi państwowymi bankami w Rosji objęty jest sankcjami UE, wprowadzonymi po rosyjskiej aneksji Krymu oraz okupacji Doniecka i Ługańska. Analogiczne kroki prawne zostały podjęte również przez amerykański Departament Skarbu. Zatem finanse „Kurska” pozostają w 100% poza kontrolą instytucji państwa polskiego (…)”.

CZYTAJ też:

Adam Słomka: O ochronie komunistycznych skamielin

Katowicka prokuratura nie chce ścigać RAŚ za „polskie obozy”!

 

9 maja 2017 r.  pod obeliskiem w warszawskim Parku Skaryszewskim w/w Adam Słomka został zaatakowany przez Policję w czasie wiecu przeciwko totalitarnemu monumentowi „wdzięczności” Armii Czerwonej, co m.in. spowodowało interpelację nr 12488 posła Kukiz’15 dra hab. Józefa Brunkusa. MSWiA przez blisko 100 dni przekroczyło termin dla odpowiedzi, aż w końcu wiceminister SWiA Jarosław Zieliński wymyślił, że radzieckie, nielegalne monumenty podlegają ochronie z art. 261 kk.

 

Zatem czas zadać publicznie pytania:

 1. Czy nowy szef MSWiA Joachim Brudziński poinformuje posłów o działaniach podjętych wobec organizacji i osób promujących komunistyczny totalitaryzm?
 2. Kto sfinansował wieniec warszawskich strażników miejskich i wpisał się w rosyjską propagandę 17 stycznia 1945?
 3. Czy MSWiA zamierza kontynuować ochronę totalitarnych monumentów?

Tak czy siak, będzie się działo …

 

(pac), Niezależna Gazeta Obywatelska w Bielsku – Białej

 

(1)  Sławomir Cenckiewicz, Długie ramię Moskwy. Wywiad wojskowy Polski Ludowej 1943-1991 (wprowadzenie do syntezy), Poznań 2011, s. 46.

 

 1. Anonim
  | ID: eda50a55 | #1

  Zastanawiam się dlaczego panu Słomce nie uwierają komuniści spod znaku Partia Razem?
  Może dlatego, że oni są z ramienia Żydobolszewii
  ( a ta Słomce nie uwiera)

Komentarze są zamknięte