Stanowcza reakcja władz ws. neonazistów w Polsce. Głos zabrał premier

Zastępca Naczelnego

Prokurator Generalny polecił wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu przez organizację „Duma i Nowoczesność”. To konsekwencja wyemitowanego w sobotę wieczorem szokującego reportażu Superwizjera TVN w neonazistach działających w Polsce. Sprawa stała się najważniejszym tematem politycznym mijającego tygodnia.

„Superwizjer” ujawnił w sobotę wyniki swego dziennikarskiego śledztwa dotyczące działalności niektórych polskich środowisk narodowych. „Ołtarzyk” ku czci Adolfa Hitlera, płonąca swastyka, „Sieg Heil!”. To dzieje się na spotkaniach polskich neonazistów. Dziennikarzom „Superwizjera” TVN udało się przeniknąć do tego środowiska. Na nagraniach ukrytą kamerą widać, jak ono funkcjonuje – tak o materiale „Superwizjera” piszą na swych stronach internetowych praktycznie wszystkie portale informacyjne. Reportaż wstrząsnął opinią publiczną.

Do materiału odniósł się Morawiecki na Twitterze. Zaznacza, że propagowanie faszyzmu i innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, ale przede wszystkim stanowi „deptanie pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści”.

źródło: twitter

Komentarze są zamknięte