Pamiętacie Państwo jak media nam wykreowały Tomasza Lisa jako kandydata na prezydenta RP? Po sukcesie opublikowanej jesienią 2003 r. książki pt. „Co z tą Polską?”, wielu widziało w Tomaszu Lisie kandydata, Czytaj więcej…
NGO Gliwice: Ustawa zamordystyczna i ciąg dalszy walki o lipy
W sejmie procedowana jest ustawa, która w razie uchwalenia zakończy wolność słowa w Polsce, uczyni wszelkie dewiacje seksualne chronionymi, da do ręki zboczeńcom narzędzie terroru, zabroni mówić pozytywnie o normalnej rodzinie. Czytaj więcej…
W roku 75. rocznicy ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła
Zwracam się z uprzejmą prośbą do Czytelników o wsparcie i pomoc przy realizacji projektu budowy strony internetowej/portalu Rodła, która będzie nowoczesnym i przyjaznym źródłem informacji.
Zawartość tego medium, będą stanowiły z jednej strony archiwalne materiały z lat 20 – tych i 30 – tych XX wieku Czytaj więcej…
Oświadczenie w sprawie kolejnych ataków na Kazimierza Ziobro
5Solidarna Polska wydała oświadczenie.
W nawiązaniu do kolejnego ataku kontrolowanej przez PiS Gazety Polskiej Codziennie na Kazimierza Ziobro informujemy o faktach: Czytaj więcej…
NGO Bielsko – Biała: Wspieramy akcję restauracji pomnika Narutowicza!
6Po co Bronisław Komorowski przyjechał do Opola? Po nic!
5Zastanawiałem się na tym jakieś 2 minuty. Może warto się zastanowić się dłużej, bo nikt wcześniej tego nie zrobił. Oprócz podniecenie lokalnych działaczy PO, szybka i bezprecedensowa wizyta prezydenta RP nie przyniosła dla naszego regionu nic dobrego. Przyjechał, powiedział dwa słowa i odjechał. Ale był! Czytaj więcej…
Notujemy: Sakiewicz – Będziemy domagać się milionowych odszkodowań od Solidarnej Polski!
7Wojna na prawicy trwa w najlepsze. Dzisiaj głos w sprawie zabrał redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska”, który oświadczył, że jego pismo będzie domagało się milionowych odszkodowań od działaczy Solidarnej Polski. Czytaj więcej…
Kartka z kalendarza: dziś mija 130. rocznica urodzin kompozytora Ludomira Różyckiego
1Ludomir Różycki urodził się 18 września 1883 r. w Warszawie. Był polskim kompozytorem, przedstawicielem Młodej Polski w muzyce, mieszkał i zmarł w Katowicach. W swojej twórczości zespolił zdobycze neoromantyzmu z polską tradycją narodową i elementami folkloru. Czytaj więcej…
Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek
1III RP to państwo okupacyjne
Państwo służy obywatelom. Im silniejsze państwo tym powinno lepiej zapewniać poczucie bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego, umożliwiać rozwój indywidualny poprzez edukację oraz dostęp do dóbr kultury, realizację dążeń, marzeń. Czytaj więcej…
P.Jaki: Ta symboliczna data wymaga upamiętnienia – obchody 17 września
117 września o godz. 20.00 opolanie spotkali się pod pomnikiem Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia, by oddać hołd poległym i pomordowanym na Wschodzie. Przypomniano tragiczne konsekwencje sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 roku: Czytaj więcej…
Gazeta Polska: Ziobro był członkiem PZPR
2„Gazeta Polska” wraca do przeszłości Kazimierza Ziobry, niedawnego kandydata „Solidarnej Polski” w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu. Publikując materiały IPN, podtrzymuje informację, upublicznioną tuż przed wyborami, że K. Ziobro należał do PZPR. Twierdzenie to wywołało ostre zaprzeczenia i sprzeciw polityków partii Zbigniewa Ziobry. Czytaj więcej…
Cenckiewicz przypomina zapomniane fakty z życiorysu Czesława Kiszczaka
2We wrześniowym numerze miesięcznika „Historia Do Rzeczy” Sławomir Cenckiewicz opisuje komunistyczną operację o kryptonimie TUN. Po jej zakończeniu odbył się głośny proces pokazowy generała Stanisława Tatara i pułkowników Mariana Utnika i Stanisława Nowickiego oraz szereg procesów „odpryskowych”, m.in. gen. Komara i Kuropieski. Wspomina o „trzech groszach” w tym przedsięwzięciu Czesława Kiszczaka.
Czytaj więcej…
M.Kaminski: Eksperci Laska i Macierewicza powinni debatować
1Mariusz Kamiński uważa, że potrzebna jest debata w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej pomiędzy ekspertami zespołów Macieja Laska i Antoniego Macierewicza. Wiceprezes PiS, który był gościem radiowej Trójki, przypomniał, że takie spotkanie chce zorganizować prezes Polskiej Akademii Nauk, profesor Michał Kleiber. Zdaniem Kamińskiego, to dobry pomysł. Czytaj więcej…
17 Września – Wrocław pamięta! [fotorelacja]
3Około 400 osób wzięło udział w obchodach 74. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. O godzinie 20.00 na wrocławskim rynku spotkali się kibice WKS Śląsk, Sparty Wrocław, działacze Narodowego Odrodzenia Polski, Obozu Narodowo- Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej; członkowie Klubów Gazety Polskiej oraz liczni patrioci nie tylko ze stolicy Dolnego Śląska. Czytaj więcej…
Premier Tusk lubi raz w tygodniu coś znaczącego zapowiedzieć
11. Ostatnio w związku z lecącymi na łeb na szyję notowaniami premiera Tuska, kierowanego przez niego rządu ale i popierającej go Platformy, zatrudnieni w Kancelarii PR-owcy coraz bardziej rozpaczliwie poszukują jakiejś „cudownej broni”, która by te niekorzystne tendencje zatrzymała, a być może i odwróciła. Czytaj więcej…
17 września w Opolu: Zamordowano ich tylko dlatego, że byli Polakami [wideorelacja]
Opolskie środowiska patriotyczne połączyły siły i po raz drugi zorganizowały obchody 17 września, aby zamanifestować pamięć pomordowanych Polaków oraz wywiezionych w głąb sowieckiego kraju. Zgromadzenie otworzył Ryszard Szram, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Opolu, który rozpoczął od odśpiewania hymnu. Gościem specjalnym uroczystości, był dyrektor opolskiego oddziału IPN prof. Krzysztof Kawalec Czytaj więcej…