M.Kaminski: Eksperci Laska i Macierewicza powinni debatować

Redaktor Obywatelski1

Mariusz Kamiński /fot: goverMariusz Kamiński uważa, że potrzebna jest debata w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej pomiędzy ekspertami zespołów Macieja Laska i Antoniego Macierewicza. Wiceprezes PiS, który był gościem radiowej Trójki, przypomniał, że takie spotkanie chce zorganizować prezes Polskiej Akademii Nauk, profesor Michał Kleiber. Zdaniem Kamińskiego, to dobry pomysł.

Wiceprezes PiS skrytykował też ujawnienie części zeznań złożonych przez ekspertów zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej. Szef tego zespołu Antoni Macierewicz jest zdania, że doszło do ujawnienia tajnych informacji. Zdaniem Macierewicza, w historii niepodległej Polski nie było sytuacji, w której prokuratura dla celów politycznych „wprost i bezczelnie” ujawniła fragmenty śledztwa.

Mariusz Kamiński wskazał na to, że ujawnione dokumenty nie są pełną treścią zeznań, ale tekstami wytworzonymi przez prokuraturę, której mogło zależeć na wyborze konkretnych fragmentów. Jednocześnie wiceprezes PiS skrytykował odpowiedzialnych za śledztwo smoleńskie polityków i prokuratorów za niewłaściwe, jego zdaniem, prowadzenie tej sprawy.

Polskie Radio, lz

  1. Oli
    | ID: 48cc801b | #1

    Tu sprawdza się motto prezesa.
    http://www.youtube.com/watch?v=9fVSLFYWTZk&hd=1
    Hi Hi

Komentarze są zamknięte