PO nic nam nie pomoże

Niezależna Gazeta Obywatelska6

Trzeba powiedzieć to dosadnie: Platforma Obywatelska czy to na szczeblu krajowym, czy regionalnym działa na podobnych zasadach – dołożyć obywatelowi. Pokazują to zarówno podwyżki podatków, składek, uderzenia Ministra Finansów w samorządy jak i lokalne działania. Doskonały przykład z ostatnich dni, a nawet godzin, to komentarze radnych PO, którzy krytykują pomysł PiS dotyczący opłat za żłobki w Opolu. Twierdzą, że kolejne ulgi jeszcze bardziej zadłużą miasto. Więc pytam, kto jest odpowiedzialny za zadłużenie i dlaczego?

Rozumiem, że trzeba inwestować, stanowi to o rozwoju lokalnym miasta, potrzebie tworzenia terenów, stref dogodnych dla inwestorów. Tylko, gdzie oni są? W co konkretnego, coś co może dobrze napędzić Opole zainwestowały władze? W kulturę? Przyznaję, że tak. W co jeszcze? W nic! Drogi w mieście mamy fatalne, chodniki jeszcze gorsze a inwestorów jak nie było widać, tak przypuszczalnie nie będzie. Parkingi dla opolan? Jak nie było ich widać, tak nie będzie. Strefa płatnego parkowania natomiast jak najbardziej jest wskazana, z drakońską opłatą za godzinę postoju. Powoli zaczyna dochodzi do sytuacji, w której mieszkańcy są dla miasta a nie na odwrót.

Podobnie jest w kraju. Podatki obywateli mają załatać dziurę w budżecie, który przez obecnego ministra finansów jest naciągnięty do maksymalnej skali. Wszystko po to, aby zaspakajając obecne potrzeby. Minister Rostowski nawet nie podjął się wezwania do publicznej debaty z Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem.

Platforma jest antyobywatelska. To partia, która jak żadna inna potrafi uderzać w portfele obywateli. Połączenie działaczy Unii Wolności z działaczami AWS, czyli dwóch legendarnych partii, które doprowadziły już do wielkiego krachu finansowego, w Platformę Obywatelską dało efekt podwójnego dmuchnięcia w obywateli. Platforma jest antyliberalna, zaprzecza własnym idei. Tworzy w kraju środowiska układowe, dokładnie tak jak dzieje się w grupach postkomunistycznych.

Dlatego PO nic nam nie pomoże. My obywatele jesteśmy dla rządu, nie odwrotnie. To ewenement na skalę światową. Rząd nic nie jest w stanie zrobić dla swoich obywateli. Tworzy górki przepisowe, problemy urzędowe oraz podnosi podatki utrudniając prace oraz prowadzenie działalności gospodarczej. Powiem szczerze, że już wolałem rządy SLD. Skorumpowane, słabe, ale jednak człowiek wiedział na czym stoi. Teraz podczas manipulacji medialnej, nagonkach na forach internetowych, czy telewizyjnych nie wolno mieć własnego zdania. Jeżeli jesteś anty PO jesteś antypolski. Komuna!

 Autor: Łukasz Żygadło

 1. LOve PIS
  | ID: d1f65bd2 | #1

  PO to partia najgorsza jaka mogła powstać w wolej RP!

 2. vice versa
  | ID: 1d760587 | #2

  … Jeżeli jesteś anty PiS jesteś antypolski. Komuna!

  1. anty-POstkomunista
   | ID: c6d43906 | #3

   Młodzi Demokraci = Młodzi POstkomuniści

 3. marian
  | ID: 710d9980 | #4

  Platforma została „zainstalowana” przez tzw.”służby”..mówił o tym wyraznie „ojciec założyciel” pan gen.Gromosław Czempiński,a polacy jakoś o tym zapominają i traktują PO jak normalną partię..w „służbach” nic się nie dzieje przypadkiem,więc pan Czempiński z jakiegoś powodu pogroził panu Tuskowi generalskim paluszkiem.Wszystkie ,nawet najbardziej patriotyczne pomysły są skazane na niepowodzenie bez jednoznacznego poparcia Prawa i Sprawiedliwości..prawa strona zatomizowana jak zawsze nie potrafi się dogadać..ile w tym jest celowego działania trudno w procentach ustalić..jedno jest pewne..bez konsolidacji wszystkich sił prawicowych..szanse na „wykopanie”Po są mizerne… ale mimo wszystko jestem dobrej myśli:)…

 4. LOve PIS
  | ID: b064a517 | #5

  PO – Partia Obciachu . tyle na ten temnat

 5. anty-POstkomunista
  | ID: c6d43906 | #6

  POra POgonić POstkomunistów

  JP

  HWDP

  P-Policja zastąpić Platformą

Komentarze są zamknięte