Subiektywny przegląd tygodnia: Odra przegrywa z Rybnikiem, a kto pokonał komunizm?

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Z Opola

Przed chwilą zakończył się mecz na szczycie Odra (ka) Opole-ROW Rybnik. Po 93 minutach gospodarze przegrywają 0-1. Mimo prób w ostatniej minucie zawodników Oderki piłka otarła się o poprzeczkę. Kończymy na 3. pozycji w tabeli za podejmowanym dziś w Opolu liderem ROW Rybnik i Stalą Bielsko-Biała. Z remisem natomiast wraca MKS Kluczbork z wyjazdowego meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Oto mamy nowy amfiteatr. Świeci wspaniale wieczorami, wygląda naprawdę imponująco. Powiem szczerze, że gdy przejeżdżając przez most, w środowy wieczór i zobaczyłem naszą chlubę poczułem się naprawdę dumny. Ucieszył mnie fakt, że w Opolu mamy taki obiekt. Mam nadzieję, że Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki wróci do swojego dawnego, wysokiego poziomu, stawiając Opole na zawsze w miejscu lidera i prawdziwej stolicy polskiej piosenki.

Mam bardzo ważny komunikat dla kierowców poruszających się ulicami Opola. Uważajcie proszę na Przewodniczącego Rady Miasta Opola Romana Joachima Ciasnochę. Już dwa razy Romek wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu. Musiałem gwałtownie hamować, denerwować się i podnosić wszystkie rzeczy, które przeleciały z tylnej kanapy do przodu. Jednak wzrok Romana, który cudem uniknął potrącenia z własnej winy – bezcenny.

„Gazeta Wyborcza” lansuje Biskupa Andrzeja Czaję na swojego nowego komentatora. No cóż, nikt z nas nie jest doskonały. Pretensji o to nie mam. Podczas pięknej czwartkowej mszy świętej w kościele franciszkanów, ojciec gwardian poprosił o zrozumienie księży, bo każdy człowiek może błądzić. Dalej proszę dopowiedzieć sobie samemu, bo przecież wyrobione zdanie na temat błądzenia każdy pewnie ma inne.

Muszę jednak pogratulować „Gazecie Wyborczej” walki z fatalnie załatanymi ubytkami drogowymi w Opolu. Gazeta zrobiła wielką aferę. Jestem mocno zdziwiony. Czyżby ktoś miał już dosyć Pana Dyrektora Tyki? Czy błędem będzie stwierdzenie, że na jego odejście czeka większość mieszkańców Opola?

W tym tygodniu został pobity pewien rekord. Przewodniczący klubu PiS Patryk Jaki wypowiadał się w mediach najmniej od kilku lat. Jednak to i tak więcej niż wyżej wspomniany Roman J. Ciasnocha przez całą poprzednią kadencję. Ciśnie się parę słów na usta…

Działacze z Opola, apeluję do was! Róbcie coś więcej dla miasta. Niech mam z was pożywkę do komentarzy. Więcej inicjatywy!

Z Kraju

Ludzie są zmęczeni tematem smoleńskim. Najlepiej zmieńmy temat. Porozmawiajmy jak dobrym politykiem jest Stefan Niesiołowski. Albo lepiej! Oglądajmy nowy program TVP, który prowadzi Marek Starybrat. Szydzi z wiary chrześcijańskiej, prowadzi głupie dyskusje, które do niczego nie prowadzą. Jak pomyślę, że zamiast „Warto Rozmawiać”, telewizja pokazuje „coś” takiego, to płakać się chce…

Leszek Miller stwierdził, że PiS jest tam, gdzie panuje cynizm i szaleństwo. To co panuje w krainie SLD? Komunizm, strach, prześladowania oraz Jaruzelski z Kiszczakiem?

Prezydent Komorowski nie będzie aktywnie uczestniczył w kampanii wyborczej PO. To naprawdę żadna nowość. Prezydent stopniowo daje do zrozumienia, że mało go interesuje partia Tuska. Jak pisał tygodnik „Uważam Rze”, na stwierdzenie Premiera, że możemy przegrać wybory, Prezydent Komorowski miał odpowiedzieć: „Możecie”. Ciekawi mnie jak to wszystko się rozwiąże? Komentarze typu: „to Tusk jest liderem”, są lekko zblazowane. Są jeszcze inne powody dlaczego Prezydent Komorowski będzie mało aktywny: albo chce pokazać, jakim to jest obiektywnym prezydentem dla wszystkich Polaków, albo PO boi się jego wpadek podczas kampanii. Kto wie, do czego jeszcze jest zdolny Gajowy?

Małgorzata Kidawa-Błońska będzie rzecznikiem kampanii wyborczej PO. Bardzo dobry ruch! No przecież jak krytykować żonę kolegi, członka salonu?

Sławomir Nowak powiedział o Premierze Kaczyńskim, że „widział napalonego na władzę faceta”. Czy może jednak się pomylił? Chyba chodziło o Tuska!

Doctor honoris causa Uniwersytetu Opolskiego Lech Wałęsa powiedział, że nie należy przesadzać z zasługami dla Jana Pawła II w kwestii walki z komunizmem… To jest szczyt bezczelności byłego prezydenta. Kolejny raz pokazał swój prostacki z wybujałym ego charakter…

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Kronikarz
  | ID: 503cdb27 | #1

  Walesa – czy to prostak – no tak, ale to malo powiedziec prostak – bylem bardzo blisko tego toto jako szef protokolu czy tlumacz i ciagle sie zastanawiam, czy on uswiadomi sobie kiedys, ze zdradzil Polakow z SB, z Zydami, z Katzami, z Berelami.

  To wszystko, z Bolkiem tez, jakby Bog opuscil nas Polakow !

 2. barabasz
  | ID: 439faa46 | #2

  mega dobry ten przegląd, fajna forma! piszcie tak dalej!

 3. Góral
  | ID: 24230c9b | #3

  TŁUMOK BUC JEŁOP -TW BOLEK-lech wałęsa DO PIĘT NIE DORASTA ŚWIĘTEMU LECHOWI KACZYŃSKIEMU
  WYSTARCZY POsłuchać OSTATNICH WYPOWIEDZI MATOŁA BOLKA ABY STWIERDZIĆ ŻE JEST ON CAŁKOWITYM BŁAZNEM KTÓRY SWOJĄ BUTĄ KŁAMSTWEM CHAMSTWEM GŁUPOTĄ BEZMYŚLNOŚCIĄ DORÓWNUJE NIESIOŁOWSKIEMU, PALIKOTOWI, JKM, GIERTYCHOWI, WALDKOWI KUCZYŃSKIEMU, BARTOSZEWSKIEMU, GORZELIKOWI I INNYM ŚWIROM

Komentarze są zamknięte