9 kwietnia – demonstracja pod rosyjską ambasadą

Niezależna Gazeta Obywatelska2

9 kwietnia 2011 r., dzień przed rocznicą „tragedii smoleńskiej” będzie miało miejsce wydarzenie, które można uznać za swoiste preludium głównych obchodów. Tego dnia odbędzie się demonstracja pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Jej oficjalnym organizatorem jest Akcja Alternatywna „Naszość” i Poznański Klub Gazety Polskiej. Celem demonstracji jest zwrócenie uwagi na karygodne postępowanie państwa rosyjskiego wobec „kwestii smoleńskiej”.

Główny organizator demonstracji, lider „Naszości” i dziennikarz „Gazety Polskiej” Piotr Lisiewicz, w poprzednim wydaniu „Gazety Polskiej” takimi słowami nawoływał do przybycia pod ambasadę rosyjską:

Przyjazd do Warszawy 10 kwietnia i udział w podniosłych uroczystościach to za mało. Nastrój zadumy nie wystarczy. Oni muszą bardzo mocno usłyszeć, że mają do czynienia z wolnymi ludźmi i niepodległym narodem. Manifestacja 9 kwietnia o 18.00 przed ambasadą Rosji jest dla tych, którzy mają dość gładkich słówek i rozmazywania prawdy. Ona musi zostać powiedziana MOCNO”.

Atmosfera wokół tej demonstracji, jak i całych obchodów z dnia na dzień się zagęszcza. 5 kwietnia, nieznani sprawcy obrzucili jajkami szyby mieszkania Piotra Lisiewicza na poznańskich Jeżycach – http://niezalezna.pl/8584-atak-na-organizatora-pikiety-9-kwietnia

Na tej demonstracji zjawią się również osoby z Opola by przyłączyć się do protestu i przedstawić z niej relację.

 

9 kwietnia godz. 18.00 demonstracja pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej

Warszawa ul. Belwederska 49

http://www.facebook.com/event.php?eid=205780242783373#!/home.php?sk=group_180977598614977

Autor: Grzegorz Bieniarz

  1. | ID: 3c9daae8 | #1

    Wpisz w wyszykiwarkę: Zwracamy raport MAK

  2. | ID: 3c9daae8 | #2
Komentarze są zamknięte