Aresztowano działacza niepodległościowego – Adama Słomkę

Niezależna Gazeta Obywatelska2

 1 kwietnia b.r. aresztowany został Adam Słomka. W latach 80 jeden z przywódców Konfederacji Polski Niepodległej, poseł trzech kadencji sejmowych, wiceprzewodniczący Akcji Wyborczej Solidarność, kandydat na prezydenta RP w wyborach 2005 roku.

Aresztowanie nastąpiło na podstawie listu gończego wydanego przez sąd w Myślenicach.  Słomka dobrowolnie zgłosił się na komisariat policji. Do sądu w Myślenicach wpłynął absurdalny wniosek oskarżający go o zlecenie mafii „Krakowiaka” połamania nóg Prezesowi Sądu w Katowicach Krzysztofowi Hejoszowi. Rozprawa miała się odbyć 25 marca. Podejrzany dostał wezwanie 29 marca. I tego samego dnia wydano za nim list gończy.

Lokalne układy prokuratury i sądu nękają i prześladują działacza niepodległościowego. Wyrażamy nasze oburzenie. Domagamy się interwencji Ministra Sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego. 

Wzywamy do solidarności z pokrzywdzonym – w czwartek 7 kwietnia o godz. 15: 00 na pl. Wolności przed Sądem w Katowicach organizowany jest protest w tej sprawie. Mieszkańców Śląska, wszystkich, którym praworządność w Polsce leży na sercu prosimy o przybycie.

Autor: Kornel Morawiecki, Prezes Stowarzyszenia Solidarność Walcząca i Tomasz Sokolewicz, Konfederacja Polski Niepodległej

PS: Można podpisać się pod petycją w tej sprawie  http://www.petycje.pl/petycja/6955/aresztowanie_dziaŁacza_niepodlegŁoŚciowego-_adama_sŁomki.html

  1. Żaneta
    | ID: 801d14f7 | #1

    Nie wiem co robić. Chętnie podpisałabym petycję ale widzę, że do tej pory nie podpisał jej nikt z kręgu NGO, Klubu GP czy OSPN. O co chodzi? Zachęcacie Państwu ludzi do podpisywania petycji ale sami nie chcecie się podpisać. Co najmniej dziwna postawa. Nic z tego nie rozumiem. Mógłby ktoś mi to wyjaśnić?

  2. ola
    | ID: a62d67a4 | #2

    Ja tam widzę tylko z NGO podpis Tomasza Kwiatka. Na Klub GP czy na PiS w Opolu nie ma co liczyć – nigdy się nie sprawdzają nawet jeśli chodzi o ich własne inicjatywy. Śmieszne to

Komentarze są zamknięte