Część personelu USA ma opuścić amerykańską bazę lotniczą Al-Udeid w Katarze do środy wieczorem – raportuje agencja „Reuters”, powołując się na trzech dyplomatów, w związku z informacjami z Waszyngtonu, że USA mogą interweniować, by chronić protestujących w Iranie. Ambasada USA w Doha nie przesłała komentarza dziennikarzom. Podobnie katarskie ministerstwo spraw zagranicznych. Al-Udeid to największa amerykańska baza na Bliskim Wschodzie, stacjonuje tam ok. 10 tys. żołnierzy. - podaje portal defence24.pl. "Europejscy urzędnicy poinformowali, że w ciągu 24 h spodziewana jest interwencja militarna USA w Iranie. Polskie MSZ wezwało obywateli do natychmiastowego opuszczenia Iranu. Turcja, pomimo że jest w NATO zapowiada wsparcie … Iranu (w ten sposób wypełni zobowiązania w ramach Trójkąta Astańskiego). Zapowiada się kolejna wojenna odsłona tworzenia nowego porządku świata, nowego układu sił i sojuszy, następuje geopolityczne przebiegunowanie." - tak skomentował w mediach społecznościowych pojawiające się informacje na temat sytuacji wokół Iranu dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i doradca ds. międzynarodowych w Parlamencie Europejskim.
Czytaj więcej...
Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł