Wiceprezes PiS Przemysław Czarnek ujawnił, że w Szczytnie ma powstać aleja Otto von Bismarcka i jego popiersie!

Zastępca Naczelnego

Wczoraj byłem w Szczytnie na spotkaniu z mieszkańcami (…), była również pani radna, która pokazała mi mapkę, którą otrzymali radni miasta Szczytno od burmistrza, to jest wstęp do dyskusji o projekcie uchwały o rewitalizacji tamtejszego parku przedwojennego i w tym parku ma się znaleźć aleja Bismarcka i na końcu tej alei ma być popiersie Bismarcka. Człowieka, który jest odpowiedzialny za Kulturkampf, za brutalną germanizację milionów Polaków”

— powiedział na antenie Telewizji wPolsce24 Przemysław Czarnek.

Oni, mieszkańcy Szczytna, mają teraz sławić poprzez aleję Bismarcka. To są ci sami ludzie z kręgu tych, których trzeba repolonizować, a którzy mówią, że Niemcom musimy zawsze za wszystko dziękować i niczego broń Boże się od nie domagać”

— dodał.

Źródło: tkwl/Telewizja wPolsce24/wPolityce.pl

Komentarze są zamknięte