Eurodeputowany z Wileńszczyzny Waldemar Tomaszewski brał udział w spotkaniu z przywódcami Polski i politykami EKR w Warszawie

Zastępca Naczelnego1

Eurodeputowany Waldemar Tomaszewski za premierem M. Morawieckim, po prawek/l24.ltW Warszawie od 4 do 7 lipca odbywają się Dni Studyjne Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, w których udział bierze prezes Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany Waldemar Tomaszewski, członek zarządu EKR. Wyjazdowe posiedzenie tej ważnej, reformatorskiej siły w Europarlamencie poświęcone jest najważniejszym problemom i wyzwaniom, przed którymi stoi dzisiejsza Europa.

Obrady Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej i śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Następnie odbyło się spotkanie w Pałacu Prezydenckim z prezydentem Andrzejem Dudą, który w przeszłości jako eurodeputowany był członkiem EKR. Podczas tej wizyty lider AWPL-ZChR Waldemar Tomaszewski spotkał się i rozmawiał z prezydentem RP. Było to kolejne już spotkanie w ostatnich dniach obu polityków, którzy kilka dni temu spotkali się w ramach Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy, które również odbyło się w Warszawie.

Punktem kulminacyjnym Dni Studyjnych EKR było spotkanie i konferencja na temat Przyszłości Unii Europejskiej jako Wspólnoty suwerennych narodów z udziałem premier Włoch Giorgii Meloni i premiera Mateusza Morawieckiego.

Od wtorku do piątku podczas Dni Studyjnych EKR odbył się szereg paneli i sesji tematycznych poświęconych najważniejszym wyzwaniom, przed którymi stoi współczesna Europa:

• Pierwsza sesja robocza Omówienie porządku obrad sesji plenarnej w Strasburgu;
• Druga sesja robocza Zadośćuczynienie i pojednanie – reparacje wojenne jako warunek konieczny do rozliczenia się z przeszłością;
• Trzecia sesja robocza Przyszłość Unii Europejskiej jako Wspólnoty suwerennych narodów sesja główna z udziałem premierów Włoch i Polski;
• Czwarta sesja robocza Europa cała i wolna w czasach globalnej, geopolitycznej zmiany;
• Piąta sesja robocza Fit for 55 i transformacja energetyczna – kto za nią zapłaci?;
• Szósta sesja robocza Rodzina w centrum polityki państwa.

Wyjazdowe posiedzenie Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim potrwa do piątku 7 lipca i poprzedzi zbliżającą się sesję plenarną Europarlamentu.

  1. Na podstawie informacji l24.lt
  1. Mirosław Dynak
    | ID: bcda3fc0 | #1

    Gratulacje brawo szacunek

Komentarze są zamknięte