ZChR punktuje Tuska: Jakoś nie krytykował Merkel, gdy ta zaprosiła w imieniu Niemiec do Europy nielegalnych migrantów ekonomicznych

Zastępca Naczelnego1

Dr Bogusław Rogalski, Donald Tusk/Twitter.com

W sobotę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński informował o doniesieniach, z których wynika, że Donald Tusk „za zgodą” niemieckiej frakcji EPL ma na czas kampanii „udawać sprzeciw” wobec nielegalnej imigracji. W niedzielę szef Platformy Obywatelskiej w opublikowanym spocie Tusk atakuje PiS za „wpuszczanie setek tysięcy” imigrantów. – Kaczyński już w zeszłym roku ściągnął z takich państw ponad 130 tysięcy obywateli; 50 razy więcej niż w 2015 roku. Te wizy będzie można dostawać łatwo i szybko, i będą je rozdzielać zewnętrzne firmy, bo tak dużo jest zamówień – stwierdził lider PO. Tusk stwierdził także, że „Polacy muszą odzyskać kontrolę nad swoim państwem i jego granicami”. Tusk jakoś nie krytykował Merkel, gdy ta zaprosiła w imieniu Niemiec do Europy migrantów ekonomicznych. Późno się obudził lider PO … Może Manfred Weber dzwonił do lidera polskiej mutacji CDU?” – tak na wynurzenia Tuska zareagował na Twitterze Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. 

„Ręce precz od Polski panie Weber!”

Na wypowiedzi wspomnianego wyżej Manfreda Webera w sprawie Polski niedawno zagregował też prezes ZChR dr Bogusław Rogalski:

Wpływowy niemiecki polityk zapowiedział ingerencję w polskie wybory. To więcej niż Skandal, to germańska buta hegemonii Niemiec w Europie. Ręce precz od Polski panie Weber!”

– napisał lider Zjednoczenia na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Zmiana tonu w sprawie migracji w PO

Zmianę tonu i ostre wypowiedzi – z mocnymi deklaracjami, że Platformie zależy jednak na bezpiecznych granicach – ma być słychać już od tego weekendu w wystąpieniach Tuska i innych polityków PO” – prognozował jeszcze w sobotę Jabłoński. Wiceminister zaznaczył, że taki sprzeciw to jedynie pozory, które mają być utrzymywane w okresie poprzedzającym wybory. 

Ostrzegał, że w razie wygrania przez PO wyborów Tusk miałby się zgodzić na przymusową relokację i na zniesienie zasady jednomyślności. To skutkowałoby – ostrzegał Jabłoński – przekształceniem Unii Europejskiej w „centralnie zarządzane quasi-państwo ze stolicą w Brukseli, a de facto w Berlinie”.

– podaje portal TVP.Info.

Wypada wyrazić zmartwienie o stan zdrowia Tuska. Może cierpi na demencję, bo najazd na Europę nielegalnych migrantów ekonomicznych zafundowała nam akurat Merkel przy wsparciu Emmanuela Macrona ! Tusk często ma problemy z pamięcią, a to niepokojące.”

– dodała ironicznie w swoim komentarzu na Twitterze Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Piotr Galicki

  1. Mirosław Dynak
    | ID: fe3f7122 | #1

    Kłamca i oszust…

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *