ZChR: „Gość w dom – Bóg w dom” w wersji niemieckiej?”. Niemiecki eurodeputowany chce dyktować wyniki wyborów w Polsce?

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski, Michael Gahler z CDU/Twitter.com

„Gość w dom – Bóg w dom” w wersji niemieckiej? Polityk CDU Michael Gahler chce się dzielić z Polską nielegalnymi migrantami ekonomicznymi zaproszonymi do Europy przez Merkel. Do tego chyba uważa, że to polscy podatnicy mają płacić za niemieckich gości … – tak zagregował na wywiad niemieckiego eurodeputowanego z CDU dla Deutschlandfunk we wpisie na Twitterze Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Gahler zapytany przez niemieckie radio w sobotę o przyszłość paktu migracyjnego, wyraził nadzieję, że w przypadku zmiany władzy w Polsce po jesiennych wyborach „jego polityczni przyjaciele wraz z koalicjantami” będą prowadzili inna politykę niż polski rząd, a Polska zaakceptuje forsowane obecnie przez Brukselę rozwiązanie. Niemcy chcą dyktować Polakom wyniki wyborów w naszym kraju?! Michael Gahler publicznie pochwala w Deutschlandfunk deklarację Ewy Kopacz z 2015 o przyjęciu 165 tys. nielegalnych migrantów zaproszonych do Europy przez Merkel. Mamy utrzymywać gości Niemców? – zapytał w swoim wpisie na Twitterze eurodeputowany VI kadencji i prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

Grupa Webera

Manfred Weber, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, której wcześniej szefował Donald Tusk, w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung” powiedział skandaliczne słowa o tym, że jego siła polityczna jest jedyną siłą, która „może zastąpić PiS w Polsce”. Jego słowa wywołały falę oburzenia w sieci.

– czytamy na wPolityce.pl.

Sobotni wywiad kolejnego polityka CDU potwierdza jedynie tezę o powołaniu w Niemczech grupy lobbującej na rzecz zmiany rządów w Polsce.

Kolejny niemiecki polityk nie ukrywa politycznych interesów, jakie widzi w obaleniu polskiego rządu. Po zaskakująco szczerej wypowiedzi szefa Europejskiej Partii Ludowej Manfreda Webera (zastąpił na tym stanowisku Donalda Tuska w 2021 r.) grono eurokratów planujących zmianę władzy nad Wisłą okrzyknięto mianem „Grupy Webera”.

– ocenia TVP.Info.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte