ZChR po wyroku sędziego Piotr Kluza: „na gangrenę sądownictwa: natychmiastowe wprowadzenie ław przysięgłych”

Zastępca Naczelnego1

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski w rozmowie z rzecznikiem ZChR Pawłem Czyżem/NGO

Sędzia Piotr Kluz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości za rządów PO-PSL, oddalił apelację prokuratury ws. lidera Obywateli RP Pawła Kasprzaka, który miał naruszyć nietykalność cielesną i znieważyć policjantów. Jak przypomina Samuel Pereira z TVP Info, że ten sam sędzia skazał Zygmunta Miernika na 10 miesięcy więzienia. – informuje portal wPolityce.pl. – W tej sprawie mamy dwa ważne aspekty. Pierwszy dotyczy skazania Zygmunta Miernika, więźnia politycznego PRL, dwukrotnie internowanego w stanie wojennym za działalność w tzw. I Solidarności na karę 10. miesięcy pozbawienia wolności za słuszny i potrzebny protest w sprawie sądowej ochrony komunistycznych zbrodniarzy takich jak Jaruzelski czy Kiszczak. Skazanie Miernika jest zatem de facto nawiązaniem do spuścizny sędziego Sądu Najwyższego kpt. WSW PRL Józefa Iwulskiego, który brał udział w skazaniu Mariana Stacha z krakowskiej KPN za działalność niepodległościową w PRL. Drugim aspektem jest fakt pełnienia przez sędziego Piotra Kluza funkcji politycznej – podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w czasie rządów koalicji PO-PSL. Komisja Europejska atakuje polskie władze za to, że rzekomo mamy sędziów wybranych przez KRS powołaną przez polityków, tj. parlament. Tymczasem jak widać unijnym urzędnikom nie przeszkadza, że były wiceminister, a zatem sędzia-polityk, uniewinnia działacza Obywateli RP, którzy domagają się m.in. uchylenia tzw. ustawy dezubekizacyjnej i wypłaty im wysokich rent oraz emerytur za służbę dla ekipy polskiego przedstawicielstwa Kremla. Zatem pytam: czy zdaniem sędziego Kluza można znieważać funkcjonariuszy Policji, ale nie wolno wymierzać sprawiedliwości funkcjonariuszom aparatu represji PRL? Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin przedstawia receptę na gangrenę sądownictwa: natychmiastowe wprowadzenie ław przysięgłych w oparciu o art. 182 Konstytucji RP. – powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

Panaceum na sądowe absurdy?

Już w 2021 roku w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu Prawy.pl ks. Ryszardem Halwą, projekt wprowadzenia tzw. ław przysięgłych omówił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. Okazuje się, że jest to jeden z ważniejszych projektów, które ZChR będzie realizowało po wyborach parlamentarnych w roku 2023.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ PREZESA ZChR

na temat tzw. ław przysięgłych

Co mówił sędzia Piotr Kluz?

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak zwraca uwagę na słowa, jakie wypowiadał sędzia.

Odniósł się do obecnej władzy i jej prawodawstwa — a tego jeszcze w sądzie nie słyszałem. Werbalnym potępieniom słusznie minionej epoki — powiedział — towarzyszy jednak dokładnie ta sama praktyka. Tak skwitował prawo stanowione przez tę władzę”

— czytamy w poście Kasprzaka.

O samej zaś „interwencji” policji, której towarzyszył mój czyn, powiedział, że niezależnie od norm konstytucyjnych i międzynarodowych traktatów, tak postępować z ludźmi po prostu się nie godzi”

— podkreśla aktywista.

Piotr Galicki

  1. Anonim
    | ID: 3ce2a7c7 | #1

    Kasta działa i bezczelnie kłamie jak zawsze

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *