Prezes ZChR oburzony orzeczeniem w sprawie Kurdej-Szatan: Psucie państwa!

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGOPOLE.PL

– Psucie państwa! Sąd umorzył sprawę Kurdej-Szatan, która znieważyła i opluła Polski mundur nazywając polskich Żołnierzy mordercami, którzy dzielnie strzegli polskiej granicy z Białorusią przed „nachodźcami”. ZChR: Tylko wprowadzenie ław przysięgłych ukróci szkodliwe orzeczenia sędziów – napisał prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, dr Bogusław Rogalski na swoim profilu na Twitterze. Sąd Rejonowy w Pruszkowie postanowieniem z dnia 6 grudnia 2022 r. umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej Barbarze K.-S. uznając, że czyn zarzucany oskarżonej nie zawiera znamion czynu zabronionego – poinformowała PAP Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie. Barbara K.-Sz., oskarżona została o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy. Sędzia Jakub Sokół miał w ustnym uzasadnieniu powoływać się na „wolność słowa” i „emocjonalne” podłoże ohydnego wpisu celebrytki.

Wydanie tego postanowienia wskazuje, że sędzia, który je wydał nie rozumie państwowotwórczej roli sądownictwa. Jakikolwiek sędzia, który uważa, że można Straż Graniczną publicznie lżyć, nazywać mordercami czy „maszynami ślepo wykonującymi rozkazy” powinien złożyć urząd. Oskarżona swoją postawą wpisała się w narrację reżimu Alaksandra Łukaszenki. Białoruś oskarżała polską Straż Graniczną o strzelanie do islamskich uchodźców ekonomicznych. Uważamy, że gdyby w Polsce funkcjonowały dzisiaj tzw. ławy przysięgłych, których przywrócenie postulujemy, to celebrytka z całą pewnością mogłaby ponieść odpowiedzialność za swój czyn. De facto byłaby już dawno i sprawnie prawomocnie skazana, bo jej wina jest oczywista”

– powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Panaceum na sądowe absurdy?

Już w 2021 roku w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu Prawy.pl ks. Ryszardem Halwą, projekt wprowadzenia tzw. ław przysięgłych omówił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. Okazuje się, że jest to jeden z ważniejszych projektów, które ZChR będzie realizowało po wyborach parlamentarnych w roku 2023.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ PREZESA ZChR

na temat tzw. ław przysięgłych

CZYTAJ TAKŻE:

wPolityce.pl: Sprawa Kurdej-Szatan umorzona! ZChR: Gdyby w Polsce funkcjonowały tzw. ławy przysięgłych celebrytka byłaby już dawno i sprawnie prawomocnie skazana, bo jej wina jest oczywista

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *