ZChR: Tylko tzw. „ławy przysięgłych” uzdrowią polski wymiar sprawiedliwości! Kukiz stawia ultimatum PiS ws. sędziów pokoju

Zastępca Naczelnego1

dr Bogusław Rogalski (drugi od lewej), Krzysztof Maciejewski z ZChR/NGO

Paweł Kukiz postawił Prawu i Sprawiedliwości warunek, że jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie zostanie przyjęta ustawa o sędziach pokoju, on przestanie popierać projekty PiS. Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny partii rządzącej, uspokaja, że do października „sprawa będzie załatwiona”. – Wprowadzenie tzw. sędziów pokoju jest de facto leczeniem gangreny plasterkiem. Wobec postawy Komisji Europejskiej, która chroni przywileje nadzwyczajnej kasty trzeba szukać dróg do rzeczywistej reformy wymiaru sprawiedliwości. My taki środek wskazujemy. To wprowadzenie zgodnie z art. 182 Konstytucji RP tzw. „ław przysięgłych”. Tutaj nasza oferta skierowana do Solidarnej Polski jest prosta: pracujemy nad projektem odpowiedniej ustawy, zbieramy 100 tys. podpisów obywateli i zadajemy przez przegłosowanie naszej inicjatywy w parlamencie tej kadencji mata technokratom z Brukseli. W naszym rozwiązaniu o winie lub jej braku decyduje 13 losowo wybranych obywateli, a w razie uznania winy sędzia jedynie wymierza wymiar kary. Odbieramy tym samym sędziom, których nikt nie wybiera, możliwość manipulowania wyrokami. Skończy się sytuacja, gdy celebryci np. za jazdę na podwójnym gazie będą uniewinniani, a osoby chore  za kradzież batonika nie będą kierowane do jednostki penitencjarnej. Więcej, jeśli szybko zostanie wprowadzony system tzw. ław przysięgłych, to wówczas żądania Brukseli w sprawach środowiska sędziowskiego nie będą miały żadnego znaczenia i powstanie sytuacja, gdy środki z KPO będą musiały zostać uruchomione – mówi NGO prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

Pod koniec lipca Paweł Kukiz powiedział w Radiu Wrocław, że zostały dwa miesiące na uchwalenie ustawy o sędziach pokoju, a jeśli PiS nie zagłosuje za ustawą lub wstrzyma prace nad nią, on przestanie głosować razem z PiS. Nie wykluczył też złożenia wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Ogon zamierza kręcić psem. Paweł Kukiz zmarnował polityczny kapitał zebrany w czasie wyborów prezydenckich. Wykorzystał sojusz z PSL, aby dostać się na Wiejską. Teraz chce wykorzystać PiS i listy tego ugrupowania w kolejnych wyborach parlamentarnych. Tymczasem wykazał się ogromnym talentem muzycznym, ale stawianie swoich 2-3 szabel w parlamencie na szali, gdy grozą nam rządy PO-Hołownia-Nowa Lewica, jest kompletnie nieodpowiedzialne i szkodliwe”

– konkluduje w rozmowie z NGO prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

Już w 2021 roku w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu Prawy.pl ks. Ryszardem Halwą, projekt wprowadzenia tzw. ław przysięgłych omówił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. Okazuje się, że jest to jeden z ważniejszych projektów, które ZChR będzie realizowało po wyborach parlamentarnych w roku 2023.

ZOBACZ WYPOWIEDŹ PREZESA ZChR

na temat tzw. ław przysięgłych

Piotr Galicki

 

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 0d75db1b | #1

    Tylko ławy przysięgłych

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.