ZPL zaprasza do Zułowa na obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego

Zastępca Naczelnego

Józef Piłsudski/NAC/Twitter.com

Z okazji 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie zaprasza rodaków na „Piknik na 102” w Zułowie.

Upamiętnienie znamiennej wiktorii pod Warszawą oraz Święta Wojska Polskiego tradycyjnie odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 15.00 w miejscu urodzenia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zułowie. Przy pamiątkowym kamieniu ku czci Marszałka oraz w Alei Pamięci Narodowej – przy stelach poświęconych Bitwie Warszawskiej oraz generałowi Tadeuszowi Rozwadowskiemu – odbędzie się uroczyste składanie wieńców, zapalenie zniczy i oddanie hołdu twórcom Wojska Polskiego i bohaterom Bitwy Warszawskiej.


Uroczystość uświetni bogaty program artystyczny. Będzie też wspaniały piknik z żołnierskim poczęstunkiem.

Chętni udania się na uroczystości do Zułowa autokarami z Wilna, proszeni są o wcześniejszą rezerwację miejsc w biurze ZG ZPL, dzwoniąc pod numer telefonu 2 33 10 56 lub przesyłając wiadomość na adres mailowy: [email protected].

Odjazd autokarów do Zułowa z Wilna o godz. 13.30:

• Pierwszy autokar odjedzie o godz. 13:30 z placu przy Domu Prasy (al. Wolności 60 / Laisvės pr. 60);

• Drugi autokar odjedzie również o godz. 13:30 od Domu Polskiego (ul. Nowogródzka 76 / Naugarduko g. 76) i, jak w ubiegłym roku, zatrzyma się na Antokolu, na placu przy kościele św. Piotra i Pawła o godz. 13:45.

Serdecznie zapraszamy na wspólne obchody zwycięskiej Bitwy Warszawskiej sprzed 102 laty!

Źródło: Litwa 24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.