ZChR reaguje na skandaliczną recenzję autorstwa Kingi Dunin. Paskudne słowa o Polakach: Te ich skrzywione ryje, wieprzowe karki

Zastępca Naczelnego1

Kinga Dunin/YouTube.pl

Polacy ze „skrzywionymi ryjami” i „wieprzowymi karkami”? Takie słowa padły w recenzji książki autorstwa Kingi Dunin. Artykuł ukazał się na portalu „Krytyki Politycznej”. Dunin recenzuje w nim książkę Maksa Wolskiego, pt. Nicuś. Już w leadzie recenzji Dunin pojawiły się skandaliczne słowa nt. Polaków. „Polska – ogólnie rzecz biorąc – składa się z Polaków. Czy Polacy są tacy okropni, bo mieszkają w Polsce (te ich skrzywione ryje, wieprzowe karki), czy też Polska jest nie do zniesienia, bo ją zamieszkują Polacy? Co było pierwsze: jajko czy kura?” – czytamy. „Jeśli chcecie się wyrzygać na Polskę i Polaków, to jest to książka właśnie dla was” – pisze Dunin.

Wprost oczekujemy na wszczęcia postępowania w kierunku możliwości popełnienia przez Dunin przestępstwa z art. 257 Kodeksu karnego, cyt. „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”. To nie jest żadna twórczość Kingi Dunin, ale wykorzystanie tego pojęcia do atakowania polskości. Liczymy, że minister Zbigniew Ziobro natychmiast poleci podjęcie stosownych czynności”

– powiedziała NGO Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Nienawiść do Polski

Dunin opisuje głównego bohatera książki, który nienawidzi naszej ojczyzny. Atakuje wiarę katolicką, rzuca obelgi nawet na krajobrazy w Polsce.

Tytułowy Nicuś nienawidzi Polski soczyście, barwnie i obficie. Kraju, ludzi, katolicyzmu, krajobrazu. Mnoży obelgi i powtarza się, bo nigdy mu nie dość męczenia się z Polską. Niemcy są bogatsze, Włochy piękniejsze, Adriatyk bardziej malowniczy niż Bałtyk, który jest ledwie kałużą. Judaizm jest lepszą religią niż katolicyzm. Kompleksy, kompleksy. Polaków nikt nie lubi, lepiej się do tej narodowości na świecie nie przyznawać. Chociaż trochę hassliebe też w tym jest”

– czytamy.

Kinga Dunin pisze też o swoim stosunku do Polski. Przekonuje, że najwyraźniej już nie ma potrzeby zmagać się z naszym krajem. Pisze, że Polska jest krajem „gorszym od innych, ale lepszym od wielu”.

Widać już nie mam takiej potrzeby, żeby zmagać się z POLSKĄ. Cóż, jesteśmy średnim krajem, gorszym od innych, ale lepszym od wielu. Pod wieloma względami irytującym, aktualnie bardziej niż zazwyczaj. Mam wrażenie, że te wszystkie problemy z polskością już sto razy przerabialiśmy, że to już nie jest ani ważne, ani ciekawe, może co najwyżej zaspokaja jakieś potrzeby emocjonalne – jak hejt na fejsie. I że rzyganie Polską to jakieś takie nasze spécialité de la maison, które mi się przejadło”

– pisze Dunin.

Źródło: mly/krytykapolityczna.pl, wPolityce.pl/NGO Warszawa

 

 1. AMBROGIO
  | ID: 2db7cb30 | #1

  O ile dobrze pamiętam to Kinga Dunin brała udział w Berlinie w zjeździe Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce .
  Ten skrzywiony ryj i wieprzowe karki
  w 100 % pasują do K.Dunin .
  To typowa antypolska świnia.

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.