ZChR: Atak niektórych polityków prawicowych na małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak jest niezrozumiały

Zastępca Naczelnego1

Małopolska kurator oswiaty Barbara Nowak/YT

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w Radiu ZET stwierdziła, że szczepionki przeciw COVID-19 są eksperymentem. Na jej słowa zareagował m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, który domaga się dymisji Barbary Nowak z zajmowanego stanowiska.

Uważam, że człowiek dorosły i wolny musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać. Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem, by kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać. Zwłaszcza, jeśli mówimy o szczepionkach, których konsekwencje – tego eksperymentu – nie są do końca stwierdzone — zaznaczyła w rozmowie z rozgłośnią Barbara Nowak. – Nie dziwi nas atak postkomunistów i zwolenników ideologii LGBT na panią kurator, za to dziwi postawa licznych polityków Prawa i Sprawiedliwości, np. eurodeputowanej Beaty Mazurek. Pani poseł powinna wiedzieć, że pełen raport na temat skutków ubocznych preparatów używanych do szczepienia przeciwko COVID-19 m.in. firm Pfizer, Moderna, J&J, AstraZeneca – jak zapowiedziano – trafi do Parlamentu Europejskiego w roku 2023. Przypominamy równocześnie brzmienie art. 39 Konstytucji RP: „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody”. Burza wywołana po wypowiedzi kurator Nowak ma najwyraźniej przykryć też fakt, że Polska zamówiła w efekcie apelu ZChR z 10 grudnia 2021 roku 5600 opakowań molnupiraviru – doustnego leku na COVID-19 w czasie, gdy USA zamówiły 3 mln sztuk tabletek, a Japonia 2 miliony. Warto dodać, że ten lek ma w większości nikłe skutki uboczne, a preparat Moderny, którym szczepiono licznie polskich nauczycieli, akurat okresowo był w wielu krajach UE zawieszany w aplikowaniu z uwagi na przypadki zgonów w efekcie pojawienia się zakrzepów krwi. Nie jesteśmy przeciwni szczepieniom, ale wypada przypomnieć, że w pełni zaszczepiony prezydent Andrzej Duda – do tego ozdrowieniec – właśnie ponowie przechodzi COVID-19. Atak na małopolską kurator oświaty Barbarę Nowak ze strony niektórych polityków prawicowych jest zatem niezrozumiały

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Burza w szklance wody czy atak za sprzeciw wobec ideologii LGBT?

Na Twitterze Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiło się stanowisko ministra Przemysława Czarnka ws. słów małopolskiej kurator oświaty nt. szczepień. Szef resortu edukacji i nauki potępił wypowiedź Barbary Nowak.

Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień

— czytamy na Twitterze resortu edukacji i nauki.

Wpis ministerstwa edukacji i nauki skomentowała Beata Mazurek. Europosłanka PiS porównała sytuację z kurator Nowak do reakcji premiera na skandal, który wywołał ambasador RP w Czechach.

Premier @MorawieckiM podjął decyzję! Ambasador RP w Czechach zostanie odwołany bo:”Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi”czy i jaka będzie decyzja wz.z tą wypowiedzą Panie @CzarnekP? A może są równi i równiejsi?

— napisała Mazurek.

CZYTAJ TAKŻE:

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: Żądania dymisji małopolskiej kurator są niepoważne. Poważnie brzmi stanowisko ministra Czarnka o zachęcie do szczepień

Rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż/NGO

Pani poseł Mazurek bezsensownie porównuje haniebną wypowiedź ambasadora powołanego za rządów PiS z wypowiedzią na prywatnym koncie na Twitterze pani kurator Nowak, która często wypowiada się krytycznie w sprawach dotyczących ideologii LGBT, o której w wyborach mówił m.in. prezydent Andrzej Duda. Pani poseł mazurek pyta, czy są równi i równiejsi, chociaż do stosowania amantadyny przekonywał minister Marcin Warchoł, pełnomocnik rządu ds. praw człowieka. Pan minister Niedzielski neguje stosowanie amantadyny w leczeniu COVID-19, czy to znaczy, że należy odwołać ministra Warchoła lub piętnować eurodeputowaną Beatę Kempę, która używała tego leku w swojej walce z koronawirusem? To przecież jakaś aberracja i wpisywanie się w narrację postkomunistów w odniesieniu do kurator Nowak”

– komentuje nam wpis posłanki Paweł Czyż z ZChR.

Piotr Galicki

 

  1. Anonim
    | ID: 9b356343 | #1

    jestem za

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.