Mandat dla prezydenta Krakowa za palenie cygar

Zastępca Naczelnego1

Jacek Majchrowski, fot. za Wikipedia.pl

Jeden z prowadzących krytyczną wobec krakowskiego magistratu grupę na Facebooku internautów zgłosił do Straży Miejskiej, że prezydent podwawelskiego grodu profesor Jacek Majchrowski pali cygara w budynku publicznym, czyli w swoim gabinecie przy placu Wszystkich Świętych, który jest w dodatku miejscem zabytkowym – poinformował „Dziennik Polski”.

Jak powiedział gazecie sam prezydent, mandat został już przez niego zapłacony.

Mógł on wynosić do 500 złotych. Nie wiadomo jednak jakiej wysokości karę otrzymał prof. Majchrowski, który słynie z upodobania do cygar najwyższej jakości.

Tak się zdarza, że i prezydent Krakowa płaci mandaty. Po skardze na mnie, że zapaliłem w gabinecie cygaro, otrzymałem od straży miejskiej mandat. Cóż, stało się… Uprzedzając – czasem również używam brzydkich wyrazów”

– napisał prof. Majchrowski na Facebooku.

Czy będą kolejne mandaty dla włodarza. Krakowa, w którym to mieście wszyscy są – jak widać na powyższym przykładzie – równi wobec prawa?

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 009306df | #1

    Nikt nie jest bez winy…Czy nie ma już o czym pisać…Może należałoby pytać jak spłonęło archiwum…

Komentarze są zamknięte