Krzysztof Szczerski: Prezydencki projekt ustawy ws. aborcji jest kompromisowy. Chadecy z ZChR uważają, że nie ma pola do kompromisu w sprawie ochrony życia

Zastępca Naczelnego

prof. Krzysztof Szczerski/screen POLSAT NEWS

Szef Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski stwierdził dzisiaj w POLSAT NEWS, że Sejm powinien rozpocząć prace nad prezydenckim projektem ustawy w sprawie aborcji, a wyrok Trybunału Konstytucyjnego powinien zostać opublikowany. – Wyrażam oczekiwanie, że orzeczenie zostanie opublikowane (przez rząd – red.) – powiedział.

– Projekt prezydenta ma sens, gdy jest rozpatrywany z wyrokiem TK, on jest konsekwencją orzeczenia. Ten projekt jest kompromisowy. Każdy, kto się z nim nie zgadza, powinien przedstawić alternatywny – podkreślił. – Uważamy projekt prezydenta Andrzeja Dudy za chybiony. Nie ma pola do kompromisu w sprawie wartości życia, które powinno być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Niedawno prof. Szczerski dziękował nam na wsparcie udzielone w ostatnich wyborach panu prezydentowi Dudzie i stwierdził, że „Prezydent RP Pan Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że jako Prezydent polskich spraw jest otwarty na dialog i współpracę ze wszystkimi środowiskami i ugrupowaniami politycznymi”. Zatem, skoro oczekuje się od nas współpracy i projektu alternatywnego, to my proponujemy zmianę art. 38 Konstytucji RP i literalne wskazanie w nim ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To powinno być konsekwencją orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Szef Gabinetu Prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski podziękował chadekom z ZChR

Szczerski pytany o poparcie całego klubu PiS dla prezydenckiego projektu, odparł, że kluczowe jest, żeby „ochronić maksymalnie dużo istnień ludzkich” i zareagować na obawy i opinie środowisk, które protestują po wyroku TK.

POLSAT NEWS/Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte