Rzecznik chadeków z ZChR Paweł Czyż zapowiada pozew przeciwko Gazecie Wyborczej o ochronę dóbr osobistych

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż z ZChR (w środku), foto Jan Bodakowski

Opolska mutacja Gazety Wyborczej opublikowała dzisiaj tekst dotyczący rozpoznawania przez Sejmik Województwa Opolskiego petycji złożonej przez Pawła Czyża – rzecznika prasowego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin – w sprawie wprowadzenia w województwie opolskim tzw. Samorządowej Karty Praw Rodzin. „Coraz bliżej głosowania nad uchwałą „anty-LGBT”. Czy podczas sesji sejmiku głos zabierze Tęczowe Opole?” – takim tytułem został opatrzony tekst Mateusza Majnusza w Gazecie Wyborczej. – Homofobiczna uchwała „anty-LGBT” otrzymała właśnie negatywną ocenę komisji skarg, wniosków i petycji Sejmiku Województwa Opolskiego. Za dwa tygodnie trafi pod głosowanie radnych – grzmi Gazeta Wyborcza.

To skandaliczna manipulacja i naruszenie nie tylko zasad etyki dziennikarskiej, ale także zasad podstawowej rzetelności zawodowej. Jeżeli dzisiaj z portalu Wyborczej ten tekst nie zostanie zdjęty albo znacząco skorygowany to wystąpię przeciwko wydawcy Gazety Wyborczej oraz redaktorowi Majnuszowi z pozwem o naruszenie dóbr osobistych. Sugerowanie, że petycja ZChR, którą podpisałem jako członek zarządu naszej partii jest „homofobiczna” i to rodzi skutki w postaci ewentualnej uchwały „anty-LGBT” naraża mnie na straty wizerunkowe. Liczę tutaj na pomoc Fundacji Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Podkreślam, że Samorządowa Karta Praw Rodzin nie mówi niczego o środowisku osób homoseksualnych i wyraźnie mówiłem o tym swego czasu w wywiadzie dla TVP Opole. Pięcioletnie dziecko na wyszukiwarce internetowej jest w stanie wyszukać ten wywiad, a redaktor Majnusz nie? W sprawie tej ohydnej manipulacji Gazety Wyborczej zwrócę się też o interwencję do Rady Etyki Mediów – powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż.

My nie wnosimy żadnych projektów tworzenia stref wolnych od LGBT. To jest nadinterpretacja środowisk neomarksistowskich. My składamy projekt uchwały, zarówno w sejmikach jak i powiatach, i w gminach, którego celem jest umocnienie instytucji rodziny”

– powiedział w sierpniowej rozmowie z TVP Opole rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, Paweł Czyż.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY TVP OPOLE

Z RZECZNIKIEM ZChR Pawłem Czyżem!

Jakie będzie w tej sprawie stanowisko Prawa i Sprawiedliwości?
Zawsze pozytywne. Rozumiem, że to ułatwienia dla rodzin. Ja jako jeszcze radna Rady Miasta Opola sama taka kartę dużej rodziny wprowadzałam, jedną z pierwszych na terenie Polski i importowałam taką idee, aby rodziny z dużą liczbą dzieci, rodziny zasobne w radość macierzyństwa i tacierzyństwa mogły mieć rożnego rodzaju przywileje. Tym bardziej, że my wszyscy, bo wiadomo, że „prawa strona” jest za tym żeby wspierać duże rodziny, ułatwić im życie i żeby to życie czynić bardziej interesującym, atrakcyjniejszym – to właśnie wejścia do muzeów, do różnych parków rozrywki, których na Opolszczyźnie jest dużo. To jest wspaniała inicjatywa, która absolutnie na pewno radni Prawa i Sprawiedliwości poprą i będą do tego namawiać pozostałych radnych”
– powiedziała w czerwcu w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską szefowa PiS w województwie opolskim, poseł Violetta Porowska.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Mieszkańcy Opolszczyzny skutecznie apelowali do chadeków (ZChR) o złożenie tzw. Samorządowej Karty Praw Rodzin. Prawo i Sprawiedliwość poprze inicjatywę

Opolska Koalicja Obywatelska uważa, że Samorządowa Karta Praw Rodzin to dokument homofobiczny. ZChR i Zjednoczona Prawica wspiera umocnienie rodzin

Naszą skrzynkę e-mailową wprost zalały prośby o składanie w poszczególnych samorządach tzw. Samorządowej Karty Praw Rodzin, tj. dokumentu stworzonego przez kilka konserwatywnych i katolickich organizacji pod kierunkiem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Złożyliśmy już sporo petycji do władz lokalnych w tej sprawie. W korespondencji  – jaka do nas wpływa – powtarza się prośba, o to aby złożyć ten dokument w województwie opolskim”

– powiedział w czerwcu NGO prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Złożyli Państwo w ostatnich tygodniach petycje w sprawie wprowadzenia Samorządowej Karty Praw Rodzin do samorządów w województwach śląskim i dolnośląskim. 

Czy planujecie też w województwie opolskim? Tu jest bardzo potrzebna ochrona rodziny. W Opolu działa „Tęczowe Opole” – organizacja ideologii LGBT, która nawet dostała lokal od miasta Opola, w Centrum Dialogu Obywatelskim.

Dzięki Samorządowej Karty Praw Rodzin, raz na zawsze będzie ochrona rodziny przed ideologią LGBT. Całe województwo opolskie powinno ochronione przed ideologią LGBT. Co dzieje się w powicie krapkowickim. Same zepsucie, gwałty, pedofilia. To pokazuje jak potrzebne jest wprowadzenie Samorządowej Karty Praw Rodzin.”

– pisze pan Michał w jednym z e-maili udostępionych nam przez ZChR.

Jaka jest idea Samorządowej Karty Praw Rodzin?

Przypomnijmy, że początek tej idei i propozycjom prawnym dał Św. Jan Paweł II, zachęcając aby powstał dokument możliwy do przedłożenia wszelkim instytucjom i władzom jako element przypomnienia i wskazania, kim jest człowiek, jakie są wartości ogólnoludzkie do których jesteśmy zobowiązani by je chronić i promować. Szczególną zaś wartością osoby ludzkiej jest właśnie rodzina. Petycja ta wpisuje się w konkretne oczekiwania społeczne związane z potrzebą wzmocnienia ochrony administracyjno-prawnej przez takie podmioty jak władze samorządowe, fundamentalnych zasad istotnych dla rozwoju rodziny.

Mamy nadzieję, że władze (…) podejmą wezwanie jakie zostaje przed nimi złożone, aby zapewniły należyte umocowanie praw rodziny w społecznym, ale i administracyjnym kanonie działań jednoznacznie wspierających instytucje rodziny jako dobra narodu i państwa. Karta ta nie jest skierowana przeciwko komukolwiek, ale stanowi narzędzie do którego mogą się odwołać i na którym oprzeć, zarówno ci którzy chcą bronić rodziny wobec współczesnych błędów i zagrożeń, jak również ci, którzy chcą włączyć wartość rodziny (…).

Potrzebujemy takiego dokumentu i wyrażamy nadzieję, że zostanie on właściwie rozpatrzony jako wyraz współpracy władz samorządowych z instytucjami i środowiskami działającymi na rzecz rodziny, ale także będzie wyrazem włączenia konkretnych rozwiązań, które płyną ze środowiska obywatelskiego na rzecz rozwoju (…)”

– powiedziała niedawno Niezależnej Gazecie Obywatelskiej dr Ewelina Kondziela, która jest przewodniczącą wrocławskich struktur chadeków dr. Bogusława Rogalskiego.

Piotr Galicki

 

 

 

Komentarze są zamknięte