Chadecy (ZChR) z Poznania wyraźnie przeciwko wprowadzeniu karty LGBT+. Czy finansowanie ze środków samorządu neomarksistowskich i heterofobicznych pogadanek ultralewicy w szkołach powinno być ustawowo zakazane?

Zastępca Naczelnego

Jacek Jaśkowiak (L), Przemysław Sytek (P)/FB

– Założyciel i były szef grupy Stonewall Arek Kluk udzielił kontrowersyjnego wywiadu autorowi internetowej strony poświęconej tematyce queer. Przyznał w nim, że „jara go” pornoportal, którego użytkownicy wysyłają sobie nagie zdjęcia, a inni członkowie Stonewall umawiają się między innymi na seks grupowy. Jednocześnie stowarzyszenie, które ma swoją siedzibę w Poznaniu otrzymało od miasta ponad 23 tys. zł dotacji na program zatytułowany „Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii”. Stonewall wysłało również list do prezydenta Jacka Jaśkowiaka, w którym wnioskuje o podpisanie „poznańskiej karty LGBT”. Arek Kluk wspierany jest między innymi przez posła Platformy Obywatelskiej Franciszka Sterczewskiego – informuje portal Niezależna.pl.

To będzie wstyd dla całej Wielkopolski, jeżeli pan Jaśkowiak zechce – wzorem decyzji prezydenta Warszawy, partyjnego kolegi z Ptatformy i kandydata PO w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego – wprowadzić w Poznaniu neomarksistowską kartę LGBT+. To może byc element targu Roberta Biedronia i obozu postkomunistycznego w sprawie poparcia Trzaskowskiego w II turze wyborów prezydenckich. Ciekawi mnie czy Platforma poprze projekt ustawy Biedronia w sprawie „równości małżeńskiej” i projekt ustawy o restauracji SB-ckich świadczeń. To są ważne pytania, na które oczekujemy publicznej odpowiedzi”

– mówi NGO przewodniczący poznańskich struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, poseł na Sejm RP I kadencji, Przemysław Sytek.

CZYTAJ TAKŻE:

Szybki rozwój polskich chadeków. Poznańskie Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin ma nowego przewodniczącego

Na łamach radiopoznan.fm pojawiła się informacja, że grupa Stonewall otrzymała od miasta ponad 23 tys. zł dotacji na program „Szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii”. Grupa Stonewall poinformowała również na swoim profilu, że 6 maja wysłała do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka list, w którym postuluje wprowadzenia w tym mieście „karty LGBT”, wzorowanej na tej podpisanej przez prezydenta Warszawy – Rafała Trzaskowskiego”

donosi Niezależna.

Nasze propozycje oparliśmy na warszawskiej Karcie LGBT+ podpisanej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. (…) Proponujemy również rzetelną edukację antydyskryminacyjną w szkołach oraz przeszkolenie tzw. „Latarników” – osób przygotowanych do pomocy uczniom i uczennicom LGBT+ oraz pracy z kadrą pedagogiczną w swojej szkole”

– czytamy na stronie grupa-stonewall.pl.

Wiedeń, 13.06.2020

To rzeczywiście skandal, że władze Poznania sponsorują jakieś projekty pseudoedukacyjne grupy Stonewall. Panu Jaśkowiakowi dedykuję niedawne wydarzenia z Wiednia, gdzie pod słynna kadedrą św. Szczepana zideologizowana młodzież wulgarnie obrażała gestami i wyzwiskami mieszkańców stolicy Austrii, którzy mają inne poglądy. Czy tego chcemy w Poznaniu? Prezydent RP dr Andrzej Duda słusznie nakreślił ogólne zasady prorodzinnej polityki społecznej w Karcie Rodziny, tj. „obronę instytucji małżeństwa” oraz „ochronę dzieci przed ideologią LGBT” oraz zakaz propagowania ideologii LGBT w instytucjach publicznych. Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, jako jedyna partia opozycyjna, udzieliło wsparcia dla reelekcji Andrzeja Dudy i będziemy domagali się realizacji przez niego tych jego deklaracji w następnej kadencji. Wówczas finansowanie ze środków samorządu neomarksistowskich i heterofobicznych pogadanek ultralewicy w szkołach powinno być ustawowo zakazane”

– konkluduje Przemysław Sytek z ZChR.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte