Chadecy z ZChR pytają czy Konfederacja Wolność i Niepodległość pozazdrościła Romanowi Giertychowi kursu na Platformę Obywatelską?

Zastępca Naczelnego1

rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż/FB

– Gdyby Krzysztof Bosak nie dostał się do drugiej tury, trzeba będzie zagryźć zęby, przekreślić obecnego prezydenta i zagłosować na Rafała Trzaskowskiego – powiedział w dzisiejszej rozmowie na antenie TOK FM Jacek Wilk z Konfederacji Wolność i Niepodległość. Deklaracja ważnego polityka ugrupowania Krzysztofa Bosaka i Janusza Korwin-Mikke spotkała się z ostrą i zdecydowaną krytyką ze strony polskich chadeków.

Jeżeli pan Jacek Wilk, który kandydował w wewnętrznych prawyborach środowiska Konfederacji Wolność i Niepodległość aby uzyskać nominację tego środowiska na kandydata w wyborach, deklaruje, że ten ruch skłania się do poparcia w drugiej turze wyborów Rafała Trzaskowskiego z Koalicji Obywatelskiej … to to jest chyba ten moment, gdy panowie Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak czy Grzegorz Braun wchodzą na ścieżkę, którą przetarł wcześniej Roman Giertych. To szokujący polityczny zwrot i działanie na rzecz powtórzenia się tzw. scenariusza senackiego w wyborach prezydenckich. Nie potrafię sobie wyobrazić – chociaż mam bogatą wyobraźnię, że w marszach środowisk LGBT pod auspicjami Rafała Trzaskowskiego maszerować mogą w przyszłości, ramię w ramię politycy partii Korwina-Mikke oraz skrajna lewica. Niemniej, przecież niedawno posłowie ugrupowania wspierającego Krzysztofa Bosaka brali udział w zgromadzeniach organizowanych przez Pawła Tanajno, tj. „strajku przedsiębiorców”. Dla mnie dzisiejsza deklaracja Jacka Wilka to kompromitacja całego ruchu skupionego wokół Janusza Korwina-Mikke. Widać pozazrdościli Romanowi Giertychowi”

– mówi NGO rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin, Paweł Czyż.

„Tygodnik Solidarność” podaje, że deklaracja Jacka Wilka wywołała spore poruszenie wśród internautów; nie brakowało ostrych słów.

Ludzie szybko zapomnieli jak wyglądało 8 lat rządów PO. Nowy kandydat, taki światowy I postępowy.. Nie jestem zajadłym pisiorem, na każdą sytuację patrzę zdrowo. Czy już wiecie dlaczego PO chciało przesunąć wybory? Im chodzi tylko o władzę, ludzie włączcie myślenie.

Zdrajcy

Żaden normalny konfederata nie zagłosuje na Trzaskowskiego. Chyba, że farbowany lis.

Konfa to hipokryci jakich mało. PiS za mało radykalnie prawicowy, ale poprzemy lewaka. W gębie jesteście Konfederaci prawicą a realnie lewicą.

Przynajmniej szczerze się określają przed pierwszą turą. Dobrze wiedzieć z kim mamy do czynienia. Narodowcy….

– komentują internauci.

Niedawno wspomniane wyżej Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaapelowało do centroprawicowych kandydatów o rezygnację z ubiegania się o fotel prezydencki. Swój apel skierowało bezpośrednio do Krzysztofa Bosaka, Marka Jakubiaka, Mirosława Piotrowskiego i Stanisława Żółtka.

Jako ugrupowanie opowiadające się bardzo mocno za ochroną życia, za wartościami chrześcijańskimi, za obroną rodziny i opowiadające się przeciw deprawacji polskich dzieci – bardzo mocno zależy nam na tym, aby kolejnym prezydentem Polski była osoba, która będzie mocno te kwestie podnosić i kontynuować w swojej dalszej polityce . (…) Na pewno Polska nie powinna mieć prezydenta takiego jak Rafał Trzaskowski, a niestety na kilka tygodni przed przewidywanym terminem wyborów mam bardzo wielkie obawy o wynik ewentualnej drugiej tury wyborów. Stąd mój apel – jako prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin – o to, aby ci czterej kandydaci nie rejestrowali się do tej tury wyborów po to, aby był jeden kandydat centroprawicy – mam na myśli oczywiście prezydenta Andrzeja Dudę – który będzie miał szansę wygrać już w pierwszej turze wyborów”.

– powiedział w środę 3 czerwca na antenie Radio Maryja lider ZChR.

Gość „Aktualności dnia” zwrócił uwagę, że każdy ze wspomnianych czterech kandydatów centroprawicy „niewiele na polskiej scenie politycznej dzisiaj znaczy”.

Jeśli chcą zrobić coś dobrego dla Rzeczpospolitej, to jest na to teraz dobry moment i dobry czas, by pokazać po tej stronie sceny politycznej jedność i aby zadziałać w imię zasady pro publico bono”

– dodał prezes ZChR.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Lider chadeków (ZChR) dr Bogusław Rogalski: Silna Polska kontra „czekoladowy orzeł” 2.0

Jak odnotowało Radio Maryja, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski opowiada się za opóźnieniem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jest także przeciwny przekopowi Mierzei Wiślanej. Dr Bogusław Rogalski ocenił, że „sprzyja on interesom niemiecko-rosyjskim w Europie i w Polsce”.

Rafał Trzaskowski jest propagatorem LGBT – skrótowca określającego wszystkie rodzaje dewiacji, które królują na zachodzie Europy, a które poprzez m.in. formację Trzaskowskiego chcą zaszczepić w Polsce. W szkołach w Warszawie mamy do czynienia z seksedukatorami, którzy tak naprawdę deprawują nasze dzieci za pieniądze mieszkańców Warszawy. Gdyby został on prezydentem Polski, mielibyśmy prawdopodobnie rozszerzenie tych działań także na cały kraj. Dzisiaj Polski nie stać na kolejnych złych prezydentów, jakich mieliśmy w przeszłości, wyłączając oczywiście śp. Lecha Kaczyńskiego. Nie stać nas na powtórkę z historii. Nie stać nas na prezydenta tzw. szoguna Komorowskiego, który biegał czy skakał po krzesłach parlamentarnych w Japonii. Nie stać nas na prezydenta jak Aleksander Kwaśniewski, który permanentnie był chory na „wirusa filipińskiego” i miał problemy ze swoją golenią, przez co zataczał się i kompromitował Polskę na wielu uroczystościach międzynarodowych. Nie stać nas na prezydenta jak Lech Wałęsa, który swoim postępowaniem kompromitował często ten urząd”

– powiedział rozmówca Radia Maryja.

POSŁUCHAJ ROZMOWY

z prezesem ZChR dr. Boguławem Rogalskim na antenie Radio Maryja

 

Piotr Galicki

  1. | ID: 0faadc53 | #1

    Gdyby Krzysztof Bosak nie dostał się do drugiej tury, trzeba będzie zagryźć zęby, przekreślić obecnego prezydenta i zagłosować na Rafała Trzaskowskiego – powiedział w dzisiejszej rozmowie na antenie TOK FM Jacek Wilk z Konfederacji Wolność i Niepodległość.
    I to jest cała prawda o Konfederacji, to jest PO-bis. I pomyśleć, że Polacy nabrali się na nich i oni odebrali głosy wyborców którzy by z pewnością głosowali na PiS.

Komentarze są zamknięte