Katolickie życzenia dla muzułmanów

Zastępca Naczelnego1

Fot. za YT

Z okazji rozpoczynającego się ramadanu – świętego czasu postu dla wyznawców islamu Rada Dialogu Archidiecezji Krakowskiej przekazała życzenia społeczności muzułmańskiej pod Wawelem – poinformował portal internetowy krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego”.

Zostały one podpisane przez księdza biskupa Damiana Muskusa i przewodniczącego Rady ks. Łukasza Kamykowskiego.

Nasze wspólne doświadczenie postu w izolacji podkreśla wagę naszej wspólnej odpowiedzialności, by głosić pokój i serdeczne relacje między wyznawcami różnych religii. Zapewniamy o solidarnej modlitwie w trudnym czasie pandemii. Oby ten post był dla Was czasem licznych darów duchowych i zbliżenia do Boga Jedynego, w którego razem wierzymy”

– czytamy w liście (cytaty za portalem)

Jego autorzy nawiązali do spotkania, które odbyło się 25 stycznia w krakowskim Centrum Muzułmańskim przy okazji obchodów XX Dnia Islamu w Kościele katolickim. Uczestniczyli w nim m.in. bp Muskus oraz mufti Nedal Abu Tabaq.

Choć nasze wspólnoty równie mocno zostały dotknięte pandemią i społeczną izolacją, to jako Rada Dialogu Archidiecezji Krakowskiej wierzymy, że po jej zakończeniu będziemy mogli wspólnie budować pokój”

– napisano w liście.

W Krakowie mieszka 2-2,5 tysiąca muzułmanów. Około 200 spośród nich bierze udział w piątkowych modlitwach.

Z powodu pandemii meczety i centra muzułmańskie w Polsce są zamknięte do odwołania. W czasie ramadanu nie będą się odbywały wspólne modlitwy”

– czytamy na stronie „GN”.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. Dynak Mirosław
    | ID: 3c559314 | #1

    Każda wiara, która szanuje inną wiarę i akceptuje jej wyznawców, nie jest zła, dopóty nie dopuszcza się zła wobec niewinnych…lub innowierców…My chrześcijanie-katolicy szanujemy każde życie…

Komentarze są zamknięte